Цитафин є протипухлинним лікарським засобом, в основному застосовується для проведення хіміотерапії хворим з онкологічними захворюваннями. Препарат перешкоджають поширенню та зростанню ракових клітин в організмі людини. Цитафин володіє цитотоксичною і протипухлинним ефектом.

Склад і форма випуску

Препарат Цитафин виробляють у вигляді порошку або ліофілізованої маси білого або практично білого кольору для приготування розчину для інфузій. Активний елемент: гемцитабін 1 г, в якості додаткових компонентів у складі препарату позначені: маніт і натрію ацетат безводний. У пачці з картону упакований 1 скляний флакон.

Свідчення

Препарат Цитафин призначається і застосовується пацієнтам для лікування:

• локально рецидивуючого або метастатичного раку сечового міхура у комплексі з цисплатином (рак сечового міхура);

• локально прогресуючими або метастатичискими аденокарциномами підшлункової залози (рак підшлункової залози);

• локально прогресуючого або метастатичного недрібноклітинного раку легенів у поєднанні з цисплатином, як препарат першої лінії. В якості монотерапії для хворих з другим функціональним статусом пацієнтів літнього віку (рак легенів недрібноклітинний);

• локально прогресуючої або метастатичної епітеліальної карциноми яєчників у комплексі з карбоплатином, також препарат застосовують при рецидивах і після періоду ремісії, що становив не менше півроку, після терапії (рак яєчників);

• неоперабельним, локально рецидивуючим або метастатичним раком молочної залози в комплексі з паклітакселом після попередньої неоад'ювантної або ад'ювантної хіміотерапії. Попередня хіміотерапія, якщо немає протипоказань, повинна включати антрациклин (рак молочної залози);.

• Рак жовчних протоків.

Протипоказання

Таблетки Цитафин протипоказано застосовувати при наявності у пацієнта непереносимості до компонентів, що входять до складу препарату та дітям до 18 років.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Застосування препарату Цитафин жінкам під час вагітності протипоказано, за винятком випадків очевидної необхідності. Також не можна застосовувати препарат під час грудного вигодовування.

Спосіб застосування та дози

Цитафин це препарат, який необхідно вводити тільки в умовах стаціонару і під суворим наглядом онколога, що має досвід протиракової хіміотерапії.

Препарат Цитафин вводять внутрішньовенно краплинно шляхом 30 - хвилинної інфузії у дозі 1000-1250 мг/м2. Доза для кожного пацієнта і повторне введення препарату проводиться відповідно захворювання і призначеного курсу терапії. Зменшення дози застосовують залежно від ступеня токсичності, якої зазнає хворий.

Перед застосуванням Цитафин необхідно розвести розчином для ін'єкцій (0,9% розчин натрію хлориду без консервантів).

Передозування

Оскільки застосування препарату Цитафин проводиться під наглядом лікаря, тому випадкове передозування практично не можлива. Якщо все ж виникла підозра інтоксикації, препаратом слід провести відповідні аналізи крові, здійснювати контроль стану пацієнта, якщо є необхідність, потрібно призначати симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Найбільш частими реакціями при застосуванні препарату Цитафин є: лейкопенія, анорексія, сонливість, головний біль, безсоння, риніт, задишка, нудота, діарея, блювання, стоматит, запор, підвищення рівня печінкових ферментів і білірубіну. Також алергічні висипання на шкірі, свербіж, облисіння, пітливість міалгія, біль у спині, гематурія, грипоподібні симптоми, помірна протеїнурія, гарячка, міалгія, озноб, відсутність апетиту і астенія. Застосування препарату дуже часто може викликати: кашель, нездужання, риніт, пітливість і порушення сну, лихоманку, набряки, астенію, озноб.

У рідкісних випадках застосування препарат може призвести до: тромбоцитопенії, фебрильної нейтропенії, анемії, тромбоцитозу, порушеннях мозкового кровообігу, анафилактоидным реакцій, аритмії, інфаркту міокарда, серцевої недостатності, артеріальної гіпотензії. Також іноді можуть виникнути: кашель, дистрес-синдром, інтерстиціальний пневмоніт, бронхоспазм, набряк легенів, ішемічний коліт, серйозна печінкова і ниркова недостатність і навіть летальний результат. Не часто, але застосування Цитафина може викликати: підвищення рівня гамма-глутамілтрансферази, виразки бульбашкові, лущення, шкірні реакції, токсичний епідермальний синдром, радиотоксичность, синдром Стівенса-Джонсона, гемолітичний уремічний синдром, помірні шкірні реакції у місці введення препарату.

Умови і терміни зберігання

Основними умовами для зберігання препарату Цитафин є: недоступність дітям і температура не вище + 25°C, а також оригінальна упаковка. Препарат не можна заморожувати. Термін придатності становить 3 роки. Відпуск з аптек тільки за рецептом лікаря.