Епірубіцин Амакса є протипухлинним лікарським засобом, в основному застосовується для проведення хіміотерапії хворим з онкологічними захворюваннями. Препарат відноситься до групи синтетичних антрациклических антибіотиків, перешкоджають поширенню та зростанню ракових клітин в організмі людини.

Склад і форма випуску

Препарат Епірубіцин Амакса виробляють у вигляді прозорого темно-червоного розчину для ін'єкцій без видимих частинок. Активний елемент: эпирубицина гідрохлорид, в якості додаткових компонентів у складі препарату позначені: натрію хлорид, кислота соляна, натрію (S) -лактату розчин (50%), вода для ін'єкцій. У пачці з картону упакований 1 скляний флакон 5 мл, 10 мл, 25 мл або 100 мл разом з інструкцією по застосуванню.

Свідчення

Препарат Епірубіцин Амакса призначається і застосовується пацієнтам для лікування таких захворювань як:

• прогресуючий рак яєчників;

• рак молочної залози (карцинома);

• прогресуючий рак шлунка;

• прогресуюча саркома м'яких тканин;

• прогресуючий дрібноклітинний рак легенів.

Протипоказання

Препарат Епірубіцин Амакса протипоказано застосовувати при наявності у пацієнтів тяжких захворювань серцево-судинної системи, тяжкої аритмії, нестабільної стенокардії, тяжкому ураженні печінки, гострих системних інфекцій, мієлосупресії, непереносимості до компонентів, які входять до складу препарату. Попереднє лікування максимальними дозами эпирубицина або іншими антрацендионами і антрациклінами, дитячий вік до 18 років, нещодавно перенесений інфаркт міокарда також є протипоказанням до застосування препарату.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Застосування препарату Епірубіцин Амакса жінкам під час вагітності протипоказано, за винятком випадків, коли очікувана користь значно перевищує потенційний ризик для плода. Також не можна застосовувати препарат під час грудного вигодовування.

Спосіб застосування та дози

Епірубіцин Амакса це препарат, вводити який, необхідно тільки в умовах стаціонару і під суворим наглядом онколога, що має досвід протиракової хіміотерапії. Тривалість терапії визначається для кожного пацієнта планом лікування.

Препарат Епірубіцин Амакса при монотерапії водять внутрішньовенно повільно, протягом 3-5 хвилин в дозі 60-90 мг/м2. Дозу можна розділити на 2-3 дні, повторне введення через три тижні.

При раніше проведеної променевої та цитостатичної терапії, порушення кровотворних функцій, у літньому віці, при пухлинних инфильтрациях (проникнення в органи і тканини ракових клітин) рекомендована доза становить 60-75 мг/м2.

При порушеннях функціональної діяльності печінки середнього ступеня застосовується 50% дози, дозу препарату при тяжких порушеннях зменшують на 75%.

Максимальна курсова доза препарату 1000 мг/м2.

Слід врахувати, що застосування препарату Епірубіцин Амакса у дозі, яка перевищує 900 мг/м2, може викликати розвиток застійної серцевої недостатності, доза може бути збільшена тільки після ретельної оцінки ризиків та очікуваної користі. Введення високих доз проводитися строго відповідно показаннями і ретельної перевірки серцевої функції і лабораторних показників.

Передозування

Оскільки застосування препарату Епірубіцин Амакса проводиться під наглядом лікаря, то випадкове передозування практично неможливе. Але у випадках, якщо раптом доза була перевищена, можуть виникнути: мієлосупресія, токсичні прояви з боку шлунково-кишкового тракту, гострі порушення серцевої діяльності. Лікування при передозуванні симптоматичне. Препарат не можна виводити з допомогою діалізу.

Побічні ефекти

Найчастішими негативними реакціями при застосуванні препарату Епірубіцин Амакса є: інфекції, лейкопенія, нейтропенія, гранулоцитопенія, фебрильна нейтропенія та анемія, дегідратація, тромбоцитопенія, анорексія, припливи. Також до побічних ефектів можна віднести: мукозит, стоматит, езофагіт, відчуття печіння, виразки, ерозії, кровотечі, діарею, блювоту, нудоту, алопецію, забарвлення сечі у червоний колір на 1-2 доби після застосування, еритема у місці введення.

У поодиноких випадках застосування препарату призводить до таким захворюванням як: гострий лімфолейкоз, анафілаксія, гіперурикемія, застійна серцева недостатність, кардіотоксичність, брадикардія і вертрикулярна тахікардія, запаморочення, тромбофлебіт, флебіт, кропив'янка, аменорея, азооспермія, нездужання, лихоманка, астенія, озноб, зміни рівнів трансаміназ.

Умови і терміни зберігання

Препарат Епірубіцин Амакса потрібно зберігати в холодильнику при температурі від + 2°C до +8°C у місці, недоступному дітям та в оригінальній упаковці. Термін придатності становить 3 роки. Відпуск з аптек тільки за рецептом лікаря.