Це лікарський препарат, що володіє протипухлинною активністю. Застосовується при онкологічних захворюваннях нервової системи (зокрема, головного мозку).

Склад і форма випуску

Активна речовина: темозоломід.

Випускається Темонат 20 капсули по 20 міліграм.

Свідчення

Показаний Темонат 20 для лікування дорослих пацієнтів з мільтиформної гліобластомою (в поєднанні з радіотерапією або в якості монотерапії), а також дорослих і дітей старше трьох років зі злоякісною глиомой, анапластической астроцитомою (при рецидивах, прогресуванні хвороби після проведення стандартного лікування).

Протипоказання

Застосування Темонат 20 заборонено при гіперчутливості до цього препарату, при наявності ознак вираженої мієлосупресії (пригнічення кістковомозкового кровотворення).

Не застосовується дітям віком до трьох років.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Не можна застосовувати ліки у вагітних. Жінкам репродуктивного віку необхідно використовувати надійні методи контрацепції під час терапії цим засобом.

Під час лікування даним фармпрепаратів годування груддю потрібно припинити.

Спосіб застосування та дози

Терапію цим препаратом може проводити лише лікар з досвідом лікування вищевказаних онкологічних захворювань. Терапія підбирається в залежності від захворювання та віку пацієнта. Так, дорослим пацієнтам з вперше виявленою мільтиформної гліобластомою препарат застосовують щодня внутрішньо у дозі 75 мг/кв.м протягом 42 днів у супроводі радіотерапії; далі слід курс монотерапії (ад'ювантної терапії) протягом шести циклів. В кожному циклі препарат застосовується протягом п'яти днів підряд, потім слід 23-денну перерву.

Максимальна тривалість терапії становить два роки. У разі виникнення ознак прогресування хвороби застосування даного препарату потрібно припинити.

Препарат приймають натще, за годину до їжі. Капсули приймають внутрішньо цілими, їх не можна розжовувати або розкривати; запивати одним склянкою води.

Передозування

Препарат має дозозалежний гематологічну токсичність (чим вище доза даного протипухлинного засобу, тим більше виражені порушення з боку крові).

При передозуванні спостерігається панцитопенія (зменшення кількості всіх клітин крові), пірексія (жар), мультиорганна недостатність; при значному передозуванні висока ймовірність летального результату.

У разі передозування даними фармпрепаратів слід провести гематологічне дослідження; показано проведення підтримуючої терапії.

Побічні ефекти

Найбільш часті побічні реакції на фоні застосування цього ліки представлені нудотою, втомою, блювотою, анорексією, запором і головним болем. Дуже часто повідомлялося про розвиток судом і висипань у пацієнтів. Також при застосуванні даного препарату можуть спостерігатися такі побічні явища: інфекції (включаючи простий герпес, кандидоз), зниження ваги, запаморочення, неспокій, зменшення кількості клітин крові (анемія, нейтропенія, лейкопенія, тромбоцитопенія, лейкопенія, лімфопенія), крововиливи на шкірі, емоційна лабільність, сухість очей, безсоння, затуманення зору, набряки, алопеція (облисіння), артралгія (біль у суглобах), пітливість, болі в спині, порушення сечовипускання (включаючи нетримання), озноб, алергічні реакції, імпотенція у чоловіків, біль у молочних залозах і аменорея або/і метрорагія у жінок.

Також може спостерігатися підвищення активності печінкових трансаміназ (ферментів печінки).

Умови і терміни зберігання

Термін придатності Темонат 20 становить два роки.

Капсули слід зберігати при температурі до +25 °С.

Зберігати ліки в місцях, недоступних для дітей.