Має виражену цитотоксичну дію на різні види клітин раку і культивовані мишачі клітини раку. Має клітинно-фазову специфічність, переважно знищуючи клітини, які проходять фазу синтезу ДНК (S-фаза), а за певних умов блокує проходження клітин через межу фази G1 / S. Цитотоксична дія препарату залежить в першу чергу від його концентрації активної речовини в плазмі.

Склад і форма випуску

Виготовляється у формі білого лиофилизата, який призначений для приготування парентерального розчину. Активна речовина – гемцитабін.

Свідчення

Застосовується в терапії раку сечового міхура, раку підшлункової залози, недрібноклітинного раку легенів, раку яєчників, раку жовчних проток, раку шийки матки, а також метастатичного, местнорецидивирующего і нерезектабельного раку молочної залози.

Препарат може використовуватися як самостійно, так і в складі комплексного лікування.

Протипоказання

Абсолютними протипоказаннями до використання Гемзара є вік молодше 18 років, вагітність, лактація і непереносимість гемцитабина.

Рекомендується з обережністю поставитися до призначення лікарського засобу літнім пацієнтам, а також хворим, які страждають гострими грибковими, вірусними або бактеріальними захворюваннями.

Відносними протипоказаннями до призначення лікарського засобу вважаються захворювання печінки, дисфункція нирок і пригнічення кістковомозкового кровотворення.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Не призначається у гестаційному періоді, так як робить негативний вплив на розвиток плоду.

При призначенні лікарського засобу лактуючим жінкам, пацієнтка повинна перед початком лікування відмовитися від грудного вигодовування.

Спосіб застосування та дози

Готовий розчин Гемзара використовується для внутрішньовенного введення. Розрахунок необхідної для введення кількості препарату ґрунтується на загальній площі тіла пацієнта. На один квадратний метр поверхні тіла показано введення 1000 мг кошти. Препарат вводять 1 раз в 7 днів внутрішньовенно повільно протягом 30 хвилин. Тривалість лікування 21 день. Після тижневого курсу перерви показано повторне введення.

Хворим, які отримують Гемзар, один раз на тиждень протягом всього періоду лікування рекомендовано проведення якісно-кількісної оцінки складу периферичної крові. Якщо кількість лейкоцитів в крові хворого не менше 1000 в 1 мм3, а тромбоцитів – не менше 100 000 у 1 мм3, то корекцію дози не проводять.

При зниженні кількості формених елементів у крові пацієнта вдвічі, кількість препарату знижують до 70%.

Від введення Гемзара необхідно відмовитися, якщо кількість лейкоцитів в 1 мм3 крові менше 500, а білих кров'яних тілець – менше 50 000.

Передозування

При виникненні у пацієнта ознак гострої мієлосупресії рекомендується терміново приступити до проведення симптоматичного лікування.

Побічні ефекти

Диспепсичні явища, порушення стільця, стоматити, суб'єктивне відчуття задухи, набряк легенів, кашель, токсична пневмонія, аритмія, гостра серцева недостатність, інфаркт міокарда, протеїнурія, гематурія, дизуричні явища, нефротичний синдром, екзантеми, помірні алопеції, свербіж шкіри, хвороба Гасера і токсичний гепатит з жовтяницею.

Умови і терміни зберігання

Флакони з лиофилизатом Гемзара зберігають при температурі від 15 до 30 градусів. Препарат категорично заборонено заморожувати. Тривалість зберігання при дотриманні всіх умов – 3 роки.

Готовий розчин Гемзара може зберігатися тільки 24 години.