Паклітаксел-Фармекс є протипухлинним препаратом, в основному застосовується для проведення хіміотерапії хворим з онкологічними захворюваннями. Має эмбриотоксические та мутагенні властивості, призводить до зниження репродуктивної функції. Паклітаксел-Фармекс це антимитоген рослинного походження, що діє на микротрубочковый апарат клітини.

Склад і форма випуску

Препарат виробляється у вигляді розчину для проведення інфузій. Це злегка в'язка, прозора, безбарвна або блідо - жовтувата рідина. Активною речовиною препарату є паклітаксел, також у складі присутні допоміжні речовини: етанол, олія рицинова полиетоксильованое. В картонній пачці упакований один скляний флакон по 5 мл, 16.7 мл, 35 мл, 41.7 мл,43.33 мл або 50 мл з доданою інструкцією від виробника.

Показання до застосування

Показанням до призначення та застосування препарату Паклітаксел-Фармекс можуть виступати:

• рак яєчників – в якості терапії першої лінії у пацієнтів з розповсюдженою формою онкозахворювання або з залишковою пухлиною, розмір, якій більше 10 мм; після проведення лапаротомії в комплексі з цисплатином; терапія другої лінії пацієнтам з метастазами, у разі якщо стандартні схеми лікування не дали позитивного результату.

рак молочної залози – у разі ураження лімфатичної системи по закінченні класичного ад'ювантної лікування в комплексі з циклофосфамідом або антрациклінами; при рецидиві захворювання протягом 6 місяців після проведеного ад'ювантної лікування; терапія другої лінії пацієнтам з метастазами, у разі якщо стандартні схеми лікування не дали позитивного результату.

• саркома Капоші у хворих на Снід у разі неефективності попереднього лікування липосомальными антрациклінами.

раку легенів у недрібноклітинною формою – у разі комплексного лікування з цисплатином пацієнтам, яким протипоказане або не планується проведення хірургічного лікування і променевої терапії.

Протипоказання

Препарат Паклітаксел-Фармекс протипоказаний пацієнтам, які мають гіперчутливість до компонентів розчину, при нейтропенії з вмістом нейтрофілів менше ніж 1500/мкл, тромбоцитопенії, коли кількість тромбоцитів менше 100000 в 1 мкл, саркоми Капоші у хворих на Снід з вмістом нейтрофілів менше 1000/мкл, тяжкі порушення печінки. Також препарат знаходиться під забороною для дітей молодше 18 років. З особливою обережністю застосовується препарат при аритмії, інфаркті міокарда, ішемії серця, хронічної серцевої недостатності, стенокардії, порушеннях серцевих ритмів.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Препарат Паклітаксел-Фармекс протипоказано застосовувати під час вагітності та годування груддю.

Спосіб застосування та дози

Паклітаксел-Фармекс - препарат, який вводиться тільки в умовах стаціонару і під суворим контролем онколога. Перед застосуванням розчину слід провести медикаментозну підготовку пацієнтів, за допомогою кортикостероїдів.

Паклітаксел-Фармекс вводять внутрішньовенно краплинно шляхом 3-годинний або 24-годинної інфузії у дозі 135-175 мг/м2. Індивідуальний підбір дози проводиться відповідно захворюванню і призначеного курсу лікування. Повторно препарат вводять через 21 день.

При саркомі Капоші у хворих на Снід препарат вводять у дозі 100 мг/м2 протягом 3-х годин, повторне застосування через 14 днів.

Перед застосуванням Паклітаксел-Фармекс розводять з розчином для ін'єкцій (натрію хлориду або глюкози). Вводять препарат з допомогою інфузійних систем із вбудованими мембранними фільтрами. Готовий до введення препарат слід застосовувати одразу після приготування, але якщо зберігати розчин при кімнатній температурі не вище +25°C, то його стабільність зберігається протягом 27 годин.

Передозування

Характерною симптоматикою при передозуванні препаратом Паклітаксел-Фармекс є: периферична нейропатія, пригнічення функції кісткового мозку і мукозиты. В разі появи ознак передозування, слід одразу ж припинити прийом препарату і провести лікування за симптомами, також вимагає особливого контролю кількість нейтрофілів у крові.

Побічні ефекти

Застосування препарату Паклітаксел-Фармекс може викликати такі негативні реакції як: бронхоспазм, припливи крові до обличчя, зниження артеріального тиску, висипання на шкірних покривах, анемії, нейтропенії, тромбоцитопенії, пригнічення кістковомозкової функції, реакції гіперчутливості, алопеції.

Побічні ефекти відображаються як поява прискореного серцебиття, явище атріовентрикулярної блокади, брадикардії, тромбозу, тахікардії, тромбофлебіту, парестезії, атаксії, порушення зору, енцефалопатії, а також вегетативної нейропатії, активізації трансаміназ печінки, ортостатичної гіпотонії і паралітичної непрохідності кишечника.

Можлива енцефалопатія печінки і гепатонекроз, фіброз легенів, пневмонія, емболія легеневої артерії, діарея, нудота, запори, блювання, лужна фосфатоза і білірубін, а також розвиток анорексії, артралгії, міалгії. І це не повний перелік побічних ефектів, у поодиноких випадках прийом препарату може викликати прояв пневмонії, септичного шоку, перитоніту, сепсису, гострого мієлоїдного лейкозу, миелодиспластического синдрому, анафілактичних реакцій, сплутаності свідомості, епілептичних припадків, кашлю, підвищення температури тіла.

Умови і терміни зберігання

Препарат Паклітаксел-Фармекс слід зберігати при температурі до + 25°C, місце зберігання повинно бути захищене від світла, а також недоступне дітям. Після 2х років від дати виготовлення використання препарату заборонено. Відпуск за рецептом.