Паклихоп відноситься до групи протипухлинних препаратів, призначається і застосовується пацієнтам з онкологічними хворобами для проведення хіміотерапії. Має мутагенну та ембріотоксичну дію, сприяє зниженню функції репродуктивності. Паклихоп - антимитоген, який має рослинне походження і діє на микротрубочковый апарат клітини.

Склад і форма випуску

Препарат Паклихоп це прозорий розчин для проведення інфузій від безбарвного до світло-жовтого кольору. Основним компонентом препарату значиться паклітаксел, в якості допоміжних речовин у складі позначені: етанол, олія рицинова полиетоксильованое. Упаковка містить один скляний флакон по 5 мл або 50 мл

Показання до застосування

Препарат Паклихоп призначають та застосовують у разі таких захворювань:

рак яєчників – як терапію першої лінії хворим, які мають поширену форму онкогологических захворювань або ж залишкові пухлини, розміри, яких більше 10 мм. Після того, як провели лапаротомію в комплексі з цисплатином. Як терапію другої лінії хворим, у яких присутні метастази, при неефективності стандартних схем лікування.

рак молочної залози – коли сталося ураження лімфатичної системи після ад'ювантної хіміотерапії в комбінації з циклофосфамідом або антрациклінами. Після проведеної ад'ювантної хіміотерапії, якщо протягом 6 місяців стався рецидив. В якості терапії другої лінії пацієнтам, у яких присутні метастази, при неефективності стандартних схем лікування.

саркома Капоші у пацієнтів зі Снідом, коли попереднє лікування липосомальными антрациклінами не дав позитивної відповіді.

рак легенів у недрібноклітинною формою – у разі комбінованої хіміотерапії з цисплатином хворим, яким не планується або неможливо провести променеву терапію або хірургічне лікування.

Протипоказання

Препарат Паклихоп протипоказано застосовувати: людям з підвищеною сприйнятливістю до компонентів розчину; при нейтропенії, якщо до початку лікування вміст нейтрофілів у крові менше 1500/мкл; при саркомі Капоші у пацієнтів, які хворі на Снід, якщо до початку лікування вміст нейтрофілів у крові менше 1000/мкл; при важких порушення роботи печінки; при саркомі Капоші, якщо є серйозні неконтрольовані інфекції.

Також Паклихоп заборонено застосовувати дітям молодше 18 років.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Препарат Паклихоп протипоказаний вагітним жінкам і годуючим мамам.

Спосіб застосування та дози

Препарат Паклихоп вводять пацієнтам тільки під контролем лікаря-онколога в умовах стаціонару. Перед тим як застосовувати розчин потрібно провести премедикацію пацієнтів, антигістамінними препаратами і кортикостероїдами, що б уникнути реакцій гіперчутливості.

Паклихоп вводиться внутрішньовенно крапельно у вигляді 3-годинний або 24-годинної інфузії. Дозування становить 135-175 мг/м2, яка для кожного пацієнта підбирається індивідуально відповідно до захворювання та призначеного курсу лікування. Інтервал між застосування - 21 день.

При хіміотерапії саркоми Капоші у хворих на Снід препарат вводять у вигляді 3-х годинної інфузії у дозі 100 мг/м2, повторне застосовують препарат через 14 днів.

Перед тим, як застосовувати Паклихоп, його розлучають з розчином для ін'єкцій натрію хлориду або глюкози. Вводять препарат з допомогою інфузійних систем із вбудованими мембранними фільтрами. Після приготування, готовий до введення розчин слід відразу ж застосувати, стабільність препарату зберігається ще протягом 27 годин, за умови, що зберігати розчин при кімнатній температурі не вище +25°C.

Передозування

Симптоми при передозуванні препаратом Паклихоп проявляються у вигляді: пригнічення функції кісткового мозку (виникає в першу чергу), периферичної нейропатії і запалення слизових оболонок. При появі ознак передозування, слід припинити застосування препарату, провести детоксикацію і симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Застосування препарату Паклихоп може викликати такі побічні ефекти як: бронхоспазм, висипання на шкірних покривах, алопеція, припливи крові до обличчя, анемія, зниження артеріального тиску, нейтропенія, пригнічення кістковомозкової функції, тромбоцитопенія, реакції гіперчутливості. Негативні реакції проявляються також у вигляді: прискореного серцебиття, брадикардії, тахікардії, парестезії, тромбозу, атаксії, тромбофлебіту, енцефалопатії та порушень зору. Також активізації трансаміназ печінки, вегетативній нейропатії, паралітичної непрохідності кишечнику й ортостатичної гіпотонії. Можлива енцефалопатія печінки, фіброз легенів, емболія легеневої артерії, гепатонекроз, діарея, пневмонія, запори, нудота, блювання, лужна фосфатоза і білірубін, а також розвиток артралгії, анорексії, міалгії. І це далеко не повний перелік побічних ефектів, іноді при застосуванні препарату може виникнути септичний шок, пневмонія, сепсис, перитоніт, мієлодиспластичний синдром, гострий мієлоїдний лейкоз, епілептичні припадки, кашель, сплутаність свідомості, підвищення температури тіла.

Умови і терміни зберігання

Паклихоп слід зберігати у справжньої упаковці для захисту від світла, при температурному режимі від + 2°C до + 8°C, а також до препарату не повинні мати доступ діти. Розчин не можна заморожувати. Термін придатності становить 24 місяці. Відпуск з аптек строго за рецептом лікаря.