Пакталик відноситься до групи протипухлинних препаратів, призначається і застосовується пацієнтам з онкологічними хворобами для проведення хіміотерапії. Має мутагенну та ембріотоксичну дію, сприяє зниженню функції репродуктивності. Пакталик - антимитоген, який має рослинне походження і діє на микротрубочковый апарат клітини.
Склад і форма випуску
Препарат Пакталик це прозорий розчин для проведення інфузій від безбарвного до світло-жовтого кольору. Основним компонентом препарату значиться паклітаксел, в якості допоміжних речовин у складі позначені: етанол, олія рицинова полиетоксильованое. Упаковка містить один скляний флакон по 5 мл, 16.7 мл, 25 мл, 35 мл, 41.7 мл, 43.4 мл або 50 мл
Показання до застосування
Препарат Пакталик призначають та застосовують у разі таких захворювань:
рак яєчників – як терапію першої лінії хворим, які мають поширену форму онкогологических захворювань або ж залишкові пухлини, розміри, яких більше 10 мм. Після того, як провели лапаротомію в комплексі з цисплатином. Як терапію другої лінії хворим, у яких присутні метастази, при неефективності стандартних схем лікування.
рак молочної залози – коли сталося ураження лімфатичної системи після ад'ювантної хіміотерапії в комбінації з циклофосфамідом або антрациклінами. Після проведеної ад'ювантної хіміотерапії, якщо протягом 6 місяців стався рецидив. В якості терапії другої лінії пацієнтам, у яких присутні метастази, при неефективності стандартних схем лікування.
саркома Капоші у пацієнтів зі Снідом, коли попереднє лікування липосомальными антрациклінами не дав позитивної відповіді.
рак легенів у недрібноклітинною формою – у разі комбінованої хіміотерапії з цисплатином хворим, яким не планується або неможливо провести променеву терапію або хірургічне лікування.
Протипоказання
Препарат Пакталик протипоказано застосовувати: людям з підвищеною сприйнятливістю до компонентів розчину; при нейтропенії, якщо до початку лікування вміст нейтрофілів у крові менше 1500/мкл; при саркомі Капоші у пацієнтів, які хворі на Снід, якщо до початку лікування вміст нейтрофілів у крові менше 1000/мкл; при саркомі Капоші, якщо є серйозні неконтрольовані інфекції.
Також Пакталик заборонено застосовувати дітям молодше 18 років.
Застосування при вагітності і годуванні грудьми
Препарат Пакталик протипоказаний вагітним жінкам і годуючим мамам.
Спосіб застосування та дози
Препарат Пакталик вводять пацієнтам тільки під контролем лікаря-онколога в умовах стаціонару. Перед тим як застосовувати розчин потрібно провести премедикацію пацієнтів, антигістамінними препаратами і кортикостероїдами, що б уникнути реакцій гіперчутливості.
Пакталик вводиться внутрішньовенно крапельно у вигляді 3-годинний або 24-годинної інфузії. Дозування становить 135-175 мг/м2, яка для кожного пацієнта підбирається індивідуально відповідно до захворювання та призначеного курсу лікування. Інтервал між застосування - 21 день.
При хіміотерапії саркоми Капоші у хворих на Снід препарат вводять у вигляді 3-х годинної інфузії у дозі 100 мг/м2, повторне застосовують препарат через 14 днів.
Перед тим, як застосовувати Пакталик, його розлучають з розчином для ін'єкцій натрію хлориду або глюкози. Вводять препарат з допомогою інфузійних систем із вбудованими мембранними фільтрами. Після приготування, готовий до введення розчин слід відразу ж застосувати, стабільність препарату зберігається ще протягом 27 годин, за умови, що зберігати розчин при кімнатній температурі не вище +25°C.
Передозування
Симптоми при передозуванні препаратом Пакталик проявляються у вигляді: пригнічення функції кісткового мозку (виникає в першу чергу), периферичної нейропатії і запалення слизових оболонок. При появі ознак передозування, слід припинити застосування препарату, провести детоксикацію і симптоматичне лікування.
Побічні ефекти
Застосування препарату Пакталик може викликати такі побічні ефекти як: бронхоспазм, висипання на шкірних покривах, алопеція, припливи крові до обличчя, анемія, зниження артеріального тиску, нейтропенія, пригнічення кістковомозкової функції, тромбоцитопенія, реакції гіперчутливості. Негативні реакції проявляються також у вигляді: прискореного серцебиття, брадикардії, тахікардії, парестезії, тромбозу, атаксії, тромбофлебіту, енцефалопатії та порушень зору. Також активізації трансаміназ печінки, вегетативній нейропатії, паралітичної непрохідності кишечнику й ортостатичної гіпотонії. Можлива енцефалопатія печінки, фіброз легенів, емболія легеневої артерії, гепатонекроз, діарея, пневмонія, запори, нудота, блювання, лужна фосфатоза і білірубін, а також розвиток артралгії, анорексії, міалгії. І це далеко не повний перелік побічних ефектів, іноді при застосуванні препарату може виникнути септичний шок, пневмонія, сепсис, перитоніт, мієлодиспластичний синдром, гострий мієлоїдний лейкоз, епілептичні припадки, кашель, сплутаність свідомості, підвищення температури тіла.