Идарубицин являє собою антрациклин-глікозид, який володіє антімітотіческім і цитотоксичною дією і є ДНК интеркалюющим аналог даунорубицина, який пригнічує синтез нуклеїнових кислот шляхом вбудовування в ланцюзі ДНК і активації топоізомеразу II ст.

Відсутність метокси-групи в положенні 4 структури антрациклина надає цьому з'єднанню високу ліпофільність, що призводить до підвищення швидкості його поглинання клітинами в порівнянні з доксорубіцином і даунорубицином. Идарубицин має більш високу активність у порівнянні з даунорубицином і є ефективним засобом проти лейкемії та лімфом у мишей як при внутрішньовенному введенні, так і при пероральному прийомі.

Склад і форма випуску

Виготовляється у вигляді розчину для ін'єкцій. Активний компонент – ідарубіцин гідрохлориду. Реалізується по 5 або 10 мл у флаконах по 1 або 10 штук в коробці.

Свідчення

Застосовується в терапії гострої нелимфобластной лейкемії у дорослих хворих, для стимуляції ремісії у пацієнтів, які раніше не отримували лікування або у хворих з рецидивами або рефрактерний характером захворювання.

Крім цього, лікарський засіб використовується як препарат другої лінійки в терапії рецидивів гострого лімфобластного лейкозу у дітей та дорослих.

Идалик може використовуватися у схемах комбінованої терапії в поєднанні з іншими цитотоксичними засобами.

Протипоказання

Непереносимість ідарубіцин, антрациклинов або антрацендионами, тяжкі порушення функції печінки і нирок, аритмія, стійка мієлосупресія, неконтрольовані інфекції, тяжкі форми кардіоміопатії. Препарат не застосовується в терапії, хворих, які нещодавно перенесли інфаркт міокарда.

Препарат не використовується в тих випадках, коли хворий проходив лікування максимальними кумулятивними дозами ідарубіцин або інших антрациклинов або антрацендионами. В терапії вагітних засіб використовується тільки після ретельного зважування шкоди, користі і потенційних ризиків.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

В ході досліджень було встановлено, що идарубицин має ембріотоксичну потенціалом, однак контрольованих клінічних досліджень за участю вагітних жінок не проводилося, у зв'язку з чим застосування препарату в терапії таких хворих можливе тільки в самих крайніх випадках.

При використанні в терапевтичних цілях ідарубіцин гідрохлориду необхідно припинити грудне вигодовування.

Спосіб застосування та дози

Препарат призначений тільки для внутрішньовенного введення. Розрахунок дози кошти здійснюється з урахуванням площі поверхні тіла.

При лікуванні гострої нелимфобластной лейкемії в терапії дорослих препарат використовується з розрахунку 12 мг на м 2 тіла на добу щоденно протягом 3 днів разом з цитарабином або по 8 мг на м 2 тіла на добу щоденно протягом 5 днів самостійно або в комбінації з іншими медикаментозними засобами.

При лікуванні гострого лімфобластного лейкозу дорослі хворі отримують препарат у вигляді монотерапії по 12 мг на м 2 на добу щоденно протягом 3 днів.

Передозування

Введення високих доз ідарубіцин може стати причиною розвитку гострої миокардиальной токсичності у межах 24 годин, а також тяжкої мієлосупресії протягом 10 або 14 днів після прийому лікарсько кошти.

Гостра серцева недостатність може виникнути протягом декількох місяців після прийому в підвищених дозах антрациклинов.

Після передозування хворі повинні протягом шести місяців, перебувати під медичним наглядом. При розвитку симптомів кардіотоксичності хворому призначають традиційне лікування.

Побічні ефекти

Сепсис, септицемія, вторинна лейкемія, анемія, лейкопенія, нейтропенія, тромбоцитопенія, анафілаксія, анорексія, дегідратація, внутрішньомозковий крововилив, синдром лізису пухлини, брадикардія, синусова тахікардія, кардиомиопати, тахіаритмія, перикардит, міокардит, локальний флебіт, тромбофлебіт, езофагіт, коліт, ерозії або виразки шлунка, алопеція, акральная еритема, головний біль, озноб.

Умови і терміни зберігання

Идалик слід зберігати в місцях, захищених від проникнення дітей при температурі від 2 до 8 градусів. Тривалість зберігання – 1,5 року.