Бикалутамид Гріндекс відноситься до групи антиандрогенных препаратів, які застосовуються для лікування раку передміхурової залози. Препарат має властивість пригнічувати андрогенні стимули, що призводить до регресії пухлини передміхурової залози.

Препарат застосовують за призначенням лікаря і під його суворим наглядом, слід також враховувати, що припиняти лікування необхідно з особливою обережністю, оскільки у деяких пацієнтів може виникнути синдром відміни.

Склад і форма випуску

Препарат Бикалутамид Гріндекс виробляють у вигляді двояковыпуклых покритих білою оболонкою таблетки, круглої форми.

Активною речовиною у складі препарату є Бикалутамид 50 мг в одній таблетці. Як додаткові компоненти у складі позначені: лактоза моногідрат, натрію крохмалю, повідон, магнію стеарат, титану діоксид, гіпромелоза, поліетиленгліколь 400.

У пачці з картону міститься 3 блістери в кожному по 10 таблеток.

Свідчення

Препарат Бикалутамид Гріндекс в дозуванні 50 мг показаний для лікування раку передміхурової залози на пізніх стадіях у комплексі з аналогами рилізинг-фактору лютеїнізуючого гормону або після хірургічної кастрації.

Протипоказання

Препарат Бикалутамид Гріндекс має такі протипоказання до застосування:

  • наявність підвищеної чутливості щодо входять до складу компонентів;

  • одночасний прийом з терфенадином, цизапридом або астемізолом;

  • непереносимість глактозы, мальабсорбція глюкози-лактози;

  • жіночий підлогу і дитячий вік.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Препарат Бикалутамид Гріндекс не призначений для застосування жінками.

Спосіб застосування та дози

Застосовувати препарат Бикалутамид Гріндекс необхідно один раз протягом доби, незалежно від прийому їжі в один і той же час, таблетку необхідно ковтати цілою, не розжовуючи та не розламуючи, запиваючи при цьому достатньою кількістю рідини.

Терапію таблетками у дозуванні 50 мг починають за три дні до комплексного лікування при одночасному прийомі з аналогами рилізинг-фактору лютеїнізуючого гормону або одночасно з хірургічною кастрацією. Рекомендована доза становить по 1 таблетці 1 раз протягом доби, щодня.

Передозування

Випадки передозування препаратом Бикалутамид Гріндекс не описані. У разі отруєння препаратом у вас з'явилися які-небудь негативні реакції слід застосувати симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Застосування препарату Бикалутамид Гріндекс може призвести до прояву таких побічних ефектів: анемія, зменшення апетиту, депресія, зниження лібідо, запаморочення, сонливість, серцева недостатність, інфаркт міокарда, в тому числі летальний результат. Також прийом таблеток може викликати: припливи, запор, метеоризм, біль у животі, нудота, диспепсія, гепатотоксичність, підвищення активності трансаміназ, жовтяниця, алопеція, гірсутизм або відновлення росту волосся, свербіж, сухість шкіри та висип.

Можуть виникнути: гінекомастія, болючість молочних залоз, еректильна дисфункція, гематурія, астенія, набряк, біль у грудях і збільшення маси тіла.

В рідкісних випадках можливі побічні реакції у вигляді: гіперчутливості, кропив'янки, ангіоневротичного набряку інтерстиціальної легеневої хвороби, печінкової недостатності. Є відомості про летальні випадки.

Зазвичай препарат добре переноситься пацієнтами, прояв вище перерахованих побічних ефектів, в дуже рідкісних випадках може призвести до скасування даного засобу.

Умови і терміни зберігання

Зберігати препарат Бикалутамид Гріндекс слід при температурі до + 25°С, подалі від дітей.

Термін придатності становить 4 роки.

Відпуск з аптек тільки за поданням рецепта лікаря.