Це антагоніст гормону ароматази. У період постменопаузи естрадіол виробляється шляхом перетворення андростендіону в естрон у периферичних тканинах під дією ферменту ароматази. Естрон далі перетворюється в естрадіол. Активна речовина препарату блокує цей процес. При цьому знижується рівень естрадіолу, що необхідно при лікуванні раку молочної залози. У жінок в постменопаузі препарат у добовій дозі 1 мг спричиняє зниження рівня естрадіолу на 80%. Не має прогестагенной, андрогенної активністю; у дозі до 10 мг/добу не впливає на секрецію альдостерону і кортизолу.

Склад і форма випуску

Діючий компонент: анастрозол (1 мг).

Випускається Анастрозол-Симжен у формі таблеток.

Свідчення

Анастрозол-Симжен застосовують для лікування поширеного раку молочної залози у жінок у постменопаузі (з позитивними показниками рецепторів гормонів).

Протипоказання

Анастрозол-Симжен не застосовують:

- при непереносимості анастрозола, допоміжних компонентів;

- у період вагітності, годування груддю;

- дітям.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Заборонено.

Спосіб застосування та дози

Анастрозол-Симжен застосовують внутрішньо.

Рекомендована доза — 1 мг (одна таблетка) один раз на добу.

На ранніх стадіях інвазивного раку молочної залози (при позитивних показниках рецепторів гормонів у пацієнток у постменопаузі стандартна тривалість ад'ювантної ендокринної терапії — п'ять років.

Пацієнткам з легкої/помірної дисфункцією нирок не потрібно коригування доза. Застосування ліків у цій групі пацієнток вимагає обережності.

Пацієнткам з легкої/помірної дисфункцією печінки не потрібна корекція доза. Застосування ліків у цій групі пацієнток вимагає обережності.

Передозування

У ході досліджень на тваринах препарат продемонстрував низьку токсичність. Можливо посилення побічних реакцій.

При передозуванні проводиться симптоматична, підтримуюча терапія. Необхідний контроль показників життєдіяльності, ретельне спостереження за пацієнткою. Можливе проведення діалізу.

Побічні ефекти

Травні розлади: анорексія, гіперхолестеринемія, гіперкальціємія, нудота, діарея.

Гепатобіліарні розлади: гепатит, підвищення рівнів ЛФ, АсАТ, АлАТ, γ-глутамілтрансферази, білірубіну.

Неврологічні розлади: головний біль, зап'ястний тунельний синдром, сонливість, розлади чутливості (парестезії, втрата смаку, зміна смакових відчуттів).

Кардіоваскулярні розлади: припливи.

Алергічні реакції: прояви алергії (озноб, біль у грудях, тремтіння, кропив'янка, висип на шкірі), анафілаксія (що виявляється задишкою, гіпотензією, зупинкою серця), дерматит.

Дерматологічні розлади: екзантема, витончення волосся, алопеція, поліморфна еритема, шкірний васкуліт, пурпура Шенлейна — Геноха, синдром Стівенса — Джонсона.

Скелетно-м'язові розлади: артралгія, артрит, порушення рухливості в суглобах, остеопороз, біль у кістках, міалгія, синдром «клацання пальця».

Сечостатеві розлади: вагінальні кровотечі, сухість піхви.

Загальні: астенія.

Умови і терміни зберігання

Зберігати Анастрозол-Симжен необхідно в оригінальній упаковці в місці, захищеному від прямих сонячних променів, вологи, не більше трьох років.

Рекомендована температура зберігання: до +30 °С.

Заборонено застосування після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Батьки зобов'язані забезпечити безпеку дітей, виключивши можливість їх доступу до ліків.