Даний лікарський засіб входить до групи препаратів-імуномодуляторів та імуностимуляторів, що застосовуються в лікуванні різних захворювань.

Основний активний компонент – інтерферон альфа-2b, - є стерильним високоочищеним стабільним препаратом, що призначається для того, щоб вводити його парентеральний (минувши ШЛУНКОВО-кишкового тракту).

Даний вид інтерферону є розчинним у воді білком, у якого молекулярна маса визначається в районі 19 тис 300 одиниць. Виходить речовина за допомогою впливу на бактерії, що володіють генами лейкоцитів людини, які володіють властивістю кодувати синтезування інтерферонів.

Після введення інтерферон альфа-2-бі має антипроліферативний впливом, залучаючи як клітинні культури, так і ксенотрансплантаты людських новоутворень. Володіє потужним імуномодулюючим ефектом. Він зв'язується з клітинними мембранами, ініціюючи виникнення ланцюгу реакцій усередині клітин, індукуючи в тому числі деякі ферменти.

Таурин має мембраностабілізуючу та імуномодулюючою дією.

Склад і форма випуску

Основна активна речовина: інтерферон альфа-2b, таурин.

Вхідні до складу препарату допоміжні речовини: натрію едетат, гліцерин, декстран, полісорбат, натрію хлорид, калію хлорид, натрію гідрофосфат, олія м'яти перцевої, метилпарабен, вода для ін'єкцій, тощо.

Випускається у формі назального спрею, при цьому в 1 дозі міститься 50 тис МО інтерферону альфа-2b. Також є дозі 1 мг таурину.

Свідчення

Даний лікарський препарат застосовується для попередження захворювання та лікування вірусних та бактеріальних інфекцій, що вражають респіраторний тракт – грипу, ГРВІ.

Інтерферон при лікуванні підвищує опірність організму, використовуючи приховані сили самої людини.

Таурин виступає в якості потужного антиоксиданту, який бореться з вільними радикалами, взаємодіючи з активними формами оксиду, надмірне виділення і скупчення яких сприяє розвитку хворобливих процесів, потенціює дію інтерферону.

Протипоказання

Розглянуте лікарський засіб протипоказано застосовувати у випадках, коли у пацієнта є виражена гіперчутливість (алергія) до основного або до однієї з допоміжних компонентів.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Даний препарат не слід застосовувати при лікуванні вагітних жінок.

Якщо необхідно проводити прийом препарату у період грудного годування, лактацію припиняють.

Спосіб застосування та дози

Препарат призначений для інтраназального впорскування за допомогою аерозолю.

Рекомендується впорскувати по 1 дозі в кожну ніздрю, коротко натискаючи на дозатор.

Препарат вводиться при перших ознаках захворювання-по 1 дозі на добу. Тривалість курсу лікування – 5 днів.

Максимально допустима добова доза – не більше 500 тис МО інтерферону в добу.

Якщо пацієнт зазнав переохолодження або контактував з хворим яким-небудь гострим респіраторним вірусним захворюванням, для профілактики зараження рекомендовано вводити препарат по 1 дозі двічі на день, протягом 5-7 днів.

Якщо необхідно, можна провести додаткові профілактичні курси.

Передозування

Випадків передозування на даний момент не зафіксовано.

У разі передозування рекомендується симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Препарат зазвичай добре переноситься. Теоретично при появі пацієнта гіперчутливості до одного з компонентів препарату, можуть виникнути алергічні реакції у формі:

- ангіоневротичного набряку;

- висипу, свербежу, алергічної кропив'янки.

Умови і терміни зберігання

Термін придатності – до 2 років від дати виробництва, вказаної на упаковці.

Температура зберігання не повинна бути нижче 2 і перевищувати 8°С.