Даний лікарський препарат відноситься до імуностимуляторів, интерферонам, є пегінтерфероном a-2а.

Зазначене лексредство являє собою пегилированную форму інтерферону a-2а, кон'югат ПЕГ (біс-монометоксиполиэтиленгликоль) з інтерфероном a-2а. Ліки проявляє противірусний та антипроліферативний ефекти, характерні для інтерферону a-2а.

Інтерферон a-2а є конъюгированным з біс-монометоксиполиэтиленгликолем і має ступінь замещенности одного моля полімеру одним молем протеїну. При терапії гепатиту С знижується рівень РНК вірусу, і відбувається це двофазне.

Тривалість першої фази - 24-36 годин, після 1й ін'єкції препарату. Наступною - 4-16 тижнів при стійкості вірусологічної відповіді.

Найбільший вміст активного компонента в крові зафіксовано через 72-96 годин після його введення.

Склад і форма випуску

Основні активні речовини: в 1 флаконі препарату міститься 180 мкг / 1 мл ПЕГ-інтерферону альфа-2а.

Допоміжні речовини: натрію хлорид, спирт бензиловий; натрію ацетат, тригідрат; полісорбат 80, кислота оцтова льодяна; кислота оцтова, 10% розчин натрію ацетат, 10% розчин вода для ін'єкцій.

Свідчення

Препарат показаний для лікування хронічного гепатиту С з компенсованим захворюванням печінки, а також хронічного гепатиту У Hbeag-позитивного і НВеАд-негативного у дорослих пацієнтів з компенсованим ураженням печінки і ознаками вірусної реплікації, підвищеним рівнем АЛТ та гістологічно підтвердженим запаленням печінки і / або фіброзом.

Протипоказання

Розглянуте лікарський засіб протипоказано застосовувати у випадках, коли у пацієнта є виражена гіперчутливість (алергія) до основного або до однієї з допоміжних компонентів.

Протипоказаннями до застосування препарату є:

 • аутоімунний гепатит;

 • тяжка печінкова недостатність або декомпенсований цироз печінки;

 • наявність в анамнезі тяжкої хвороби серця, у тому числі нестабільною або неконтрольованої хвороби серця протягом попередніх 6 місяців;

 • цироз з сумою балів ≥6 за шкалою Чайлд-П'ю у пацієнтів з ко-інфекцією ВІЛ-ВГС, крім випадків, коли підвищення даного показника не пов'язано з непрямою гіпербілірубінемією в результаті прийому препаратів, таких як атазанавір та індинавір;

 • комбіноване лікування препаратом з телбивудином.

У педіатрії препарат не застосовують.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Даний препарат не рекомендується застосовувати вагітним жінкам тільки за суворими показаннями, визначаються лікарем.

Якщо необхідно проводити прийом препарату у період грудного годування, лактацію припиняють.

Спосіб застосування та дози

При Hbeag-позитивний і НВеАд-негативний хронічному гепатиті В рекомендована доза складає 180 мкг 1 раз на тиждень підшкірно в область передньої черевної стінки або стегна, протягом 48 тижнів.

При монотерапії або комбінованій терапії з рибавірином рекомендована доза складає 180 мкг 1 раз на тиждень підшкірно в область передньої черевної стінки або стегна.

Передозування

Описані випадки передозування препарату при його застосуванні протягом двох днів підряд (без дотримання тижневого інтервалу) і щоденному застосуванні протягом одного тижня (сумарна доза 1260 мкг на тиждень).

Побічні ефекти

Препарат зазвичай добре переноситься, якщо використовується в рекомендованих дозах.

В якості побічних реакцій можуть спостерігатися:

 • бронхіт, інфекції верхніх дихальних шляхів, кандидоз порожнини рота, простий герпес, грибкові, вірусні та бактеріальні інфекції; іноді - пневмонія, інфекції шкіри; рідко - ендокардит, зовнішній отит;

 • тромбоцитопенія, анемія, лімфаденопатія, панцитопенія, апластична анемія;

 • саркоїдоз, тиреоїдит;

 • гіпотиреоз, гіпертиреоз;

 • анорексія;

 • головний біль, запаморочення.

Умови і терміни зберігання

Термін придатності – до 3 років від дати виробництва, вказаної на упаковці. Не слід перевищувати строки зберігання.

Температура зберігання повинна бути від 2 °С до 8 °С. Температурні відхилення можуть змінити властивості препарату, тому його слід завжди зберігати в оригінальній упаковці.