Склад і форма випуску

Діюча речовина - поліоксидоній, виробляється і надходить в аптеки в різних формах – у формі ліофілізованого порошку, який використовується для приготування ін'єкцій (в обсязі 3 та 6 мг), у формі супозиторіїв (у дозі 3, 6, 12 міліграм).

Свідчення

Застосовують у комплексному лікуванні інфекційних хвороб, що характеризуються тривалим хронічним перебігом, таких, які не піддалися традиційної терапії. Також лікування даним препаратом піддаються гострі та хронічні бактеріальні, вірусні, алергічні захворювання (бронхіальна астма, нейродерміт, полінози, екзема, атопічний дерматит). Також призначається для лікування гнійно-септичних, післяопераційних ускладнень після проведення операцій, інфекцій сечостатевої системи (ектопії, уретриту, простатиту, циститу, ендометриту, ерозій, лейкоплакії, дисплазії шийки матки), туберкульозу, активізації відновлення після перенесених переломів, опіків, лікування трофічних виразок.

Ефективно впливає на відновлення онкохворих пацієнтів після того, як їм була проведена променева, хіміотерапія, при ВІЛ-інфекції.

У педіатрії, крім перерахованих захворювань, ефективний при лікуванні дисбіозу кишечника.

Протипоказання

Непереносимість поліоксидонію.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Не рекомендовано.

Спосіб застосування та дози

Дорослим препарат вводять внутрішньом'язово або внутрішньовенно (через крапельницю), середня дозування 6-12 г 1 раз на день, раз в 2 або в 3 дні, при призначенні лікаря допустиме введення одного разу на тиждень. Режим уведення та дозування визначає лікар, у відповідності з перебігом хвороби пацієнта. Препарат розводять у розчині 2-3 мл дистиляту або натрію хлориду (при внутрішньом'язовому введенні) або в 2-3 мл р-ра декстрану (при в/в краплинному введенні), після чого доводять до об'єму в 200-400 мл Розведення відбувається в асептичних умовах стаціонару.

У гострих періодах препарат вводиться за наступною схемою: перші три дні лікування – кожен день по 6 мг, наступні ін'єкції – через день, всього 5-10 введень.

Хронічні форми захворювань лікують введенням 5 ін'єкцій по 6 мг кожен день, потім двічі на тиждень, всього – 10 введень.

Туберкульоз – від 10 до 20 ін'єкцій, введення здійснюється 1 раз на 3 дні.

При реабілітації після хіміотерапії вводиться по 12 мг через день, на курс припадає 10 ін'єкцій.

Вагінальні супозиторії вводяться за наступною схемою: перші 3 дні – щодня, потім через день, по 1 раз на день, всього на курс – 10 свічок. (Вводять перед відходом до сну, т. к. не слід приймати горизонтальне положення протягом години після процедури введення).

Дитячі дозування розраховують з розрахунку 0,1-0,15 мг на 1 кг ваги пацієнта, ліки вводиться в/м або в/в, через 12 годин, всього 5-7 введень. При лікуванні хронічних форм ті ж 5-7 ін'єкцій вводять 1 раз на 3 дні. При застосуванні в педіатрії допустимо результаті або введення препарату в пазухи носа, попередньо розчиненому вигляді (3 г на 1 мл дистиляту).

Різкі алергічні реакції купіруються спільно з антигистаминами, внутрішньовенним введенням із розрахунку дозування 0-1 г на 1 кг ваги юного пацієнта.

Передозування

Не зафіксовано випадків передозування даними фармсредством.

Побічні ефекти

Іноді були помічені хворобливі відчуття при введенні препарату внутрішньом'язово.

Умови і терміни зберігання

Зберігає придатність до 2-х років при зберіганні в умовах температурного проміжку від +4 до +15°С.