Противобактериальная вакцина для профілактики туберкульозу, яка сприяють розвитку тривалого імунітету до туберкульозу.

Форма випуску, склад

Вакцина Для Проф Туберк (Бцж-М) – це ліофілізат для суспензії для ін'єкції, який виробляють у вигляді порошку, пористої маси або тонкої ажурною таблетки кремового або білого кольору.

До складу однієї ампули входить: 0,5 мг Mycobacterium bovis BCG (БЦЖ-1).

Додаткові компоненти: глутамат натрію 1,5%.

Щеплення доза містить 0,025 мг мікробних клітин БЦЖ доданих в 0,1 мл розчинника.

Упаковка: в картонній пачці 5 ампул вакцини по 0,5 мг (20 доз) та відповідно 5 ампул розчинника (0,9% розчин хлориду натрію) по 2 мл

Показання до застосування

Вакцина Для Проф Туберк (Бцж-М) показана активної специфічної щадною профілактики туберкульозу:

• Для проведення щеплення в пологовому будинку недоношеним новонародженим дітям з масою тіла більше 2000 г перед або в день виписки;

• Для проведення щеплення недоношеним новонародженим дітям, вагою понад 2300 г перед випискою з відділення виходжування недоношених новонароджених стаціонару лікарні(2-й етап виходжування);

• Для проведення щеплення в дитячій поліклініці, дітям, яким за медичними показаннями не була проведена протитуберкульозна щеплення і в зв'язку зі зняттям протипоказань підлягають вакцинації.

Протипоказання

Застосування вакцини протипоказано при таких захворюваннях і станах:

• імунодефіцит, включаючи ВІЛ-інфекції та дітей, народжених ВІЛ-позитивними матерями, навіть якщо відсутні симптоммы ВІЛ-інфекції (вакцинацію проводять після спростування діагнозу ВІЛ-інфекції);

• злоякісні захворювання крові, а також новоутворення.

• діти, маса тіла яких менше 2000 г;

• генералізована БЦЖ-інфекція, виявлені в інших дітей у сім'ї.

При захворюваннях новонароджених (гнійно-септичні захворювання, внутрішньоутробна інфекція, гемолітичні захворювання новонароджених, генералізовані шкірні висипання тощо), а також при генералізованої шкірної інфекції або підвищення температури тіла, гострих неінфекційні та інфекційні захворювання, загострених хронічних захворюваннях щеплення проводять після повного одужання пацієнта і консультації відповідного спеціаліста.

При променевій терапії та призначення імунодепресантів щеплення проводиться за показаннями через півроку (не раніше) після закінчення лікування і відповідно укладення відповідних лікарів.

Період вагітності і грудного вигодовування

Не застосовують.

Спосіб застосування

Препарат призначений тільки для використання в лікувально-профілактичних закладах і кабінетах профілактичних щеплень.

Вакцина призначена для внутрішньошкірного введення.

Щеплення доза 0,1 мл, яку вводять на межі верхньої і середньої третини зовнішньої поверхні лівого плеча. Якщо щеплення технічно була проведена правильно, у місці введення утворюється папула 7-9 мм в діаметрі, білого кольору, яка, як правило, зникає через 15-20 хвилин.

Одна доза щеплення включає в себе 0,025 мг в 0,1 мл розчинника. Для одержання розведеної вакцини необхідно стерильним шприцом 2 мл перенести в ампулу з вакциною (0,5 мг) 0,9% розчину натрію хлориду.

Препарат не застосовують в один день з іншими щепленнями або маніпуляціями.

Дітям, які з якихось причин не були щеплені в пологовому стаціонарі, вакцинацію проводять в установах охорони здоров'я в обов'язковому порядку.

Дітям віком до 2 місяців щеплення проти туберкульозу проводять без попередньої проби Манту. Після 2-ох місячного віку пробу Манту проводять обов'язково. Показанням для щеплення є негативний результат проби.

Ревакцинація проти туберкульозу проводиться дітям у віці 7 років, при негативному результаті проби Манту, через 3-14 після проведення проби.

Всі зміни у графіку повинні відповідати офіційним рекомендаціям МОЗ.

Передозування

Ризик передозування препаратом не вивчений.

Передбачається, що передозування може викликати реакції, описані в розділі «Побічні реакції».

Побічні реакції

Застосування Вакцини Для Проф Туберк (Бцж-М) в дуже рідкісних випадках викликають ускладнення місцевого характеру після вакцинації: підшкірні холодні абсцеси; на місці зажившей прищепної реакції можуть виникнути келоїдні рубці і виразки розміром до 10 мм в діаметрі і навіть більше; лімфаденіти регіонарних шийних, пахвових, підключичних і надключичних лімфатичних вузлів. У поодиноких випадках може розвинутися дисемінована БЦЖ-інфекція (остіти, вовчак і ін).

Введення препарату може викликати прояв таких побічних ефектів: головний біль, підвищення температури, виразки і нагноєння в місці введення, збільшення лімфатичних вузлів, алергічні та анафілактичні реакції.

Умови зберігання

Зберігати препарат Вакцина Для Проф Туберк (Бцж-М) необхідно в холодильнику при температурі від +2°С до +8°С, в оригінальній упаковці, в місці без доступу дітям. Не можна заморожувати.

Термін придатності 12 місяців.

З аптек вакцину відпускають строго за рецептом.