Склад і форма випуску

Діюча речовина – інфліксімаб. Проводиться у формі порошку (лиофилизата) для інфузій.

Свідчення

Ремікейд призначають для лікування: ревматоїдного артриту, важкої активної форми хвороби Крона, в тому числі у дітей старше 6 років; активної форми виразкового коліту (середня і важка форми); активній та прогресуючій форми анкілозуючого спондилоартриту і псоріатичного артриту.

Відноситься до иммуносупрессантам. При ревматоїдному артриті спостерігалося зниження інфільтрації у хворих суглобах, зменшення експресії молекул, які сприяють деградації тканин, підвищення гемоглобіну. При псоріазі Ремікейд зменшував эпидермальное запалення, при хворобі Крона – нормалізував кількість лімфоцитів, нейтрофілів і моноцитів. Також виявлялося, що Ремікейд загоював слизові оболонки кишечника.

Протипоказання

Протипоказаний при алергії на інфліксімаб, допоміжні речовини. Не застосовують, якщо пацієнт має інфекційні захворювання. Заборонений до застосування, якщо у хворого діагностовано серцева недостатність. Слід проявити обережність, якщо пацієнт страждає аутоімунними захворюваннями, гепатитом В, демиелинизирующими порушеннями. Заборонено вакцинувати в період лікування Ремикейдом.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Немає даних, які б говорили про безпеку застосування Гексаспрея для жінок в період виношування дитини, т. к. клинисследования препарату на вагітних не проводяться. Навпаки, ймовірно розвиток імунних реакцій у плода. Після закінчення лікування цим препаратом необхідно застосовувати контрацепцію ще 6 місяців. Також не слід вакцинувати дітей, матері яких останні 1-2 роки проходили лікування Ремикейдом.

Спосіб застосування та дози

Введення Ремикейда відбувається виключно в стаціонарних умовах, під контролем досвідченого лікаря (в т. ч. ще 2 години після введення препарату), який визначає і змінює при необхідності кінцеву дозування і тривалість курсу лікування Ремикейдом.

Медзаклад має бути укомплектоване реанімаційним медобладнанням, лікарськими засобами для здійснення швидкої допомоги.

При ревматизмі зазвичай початкова доза Ремикейда починається з розрахунку 3 мг/кг ваги пацієнта. Препарат вводиться протягом 2 годин. Наступні введення підуть відповідно через 2, 6 та 8 тижнів. Далі лікування проводиться вже кожні 8 тижнів. Підтримуюча терапія проводиться кожну 16-й тиждень (ревматизм, хвороба Крона).

Якщо через 12 тижнів поліпшення стану не розвивається, то слід переглянути початкову дозу. Припустимо збільшити дозу із розрахунку 7,5 мг/кг ваги або скоротити інтервал між введеннями до 4 тижнів, але із збереженням первісної низької дози.

При інших захворюваннях (хвороба Крона, виразковий коліт тощо), Ремікейд вводять одноразово, з розрахунку 5 мг/кг ваги. Процедуру повторюють через 2, 6, 8 тижнів. Позитивна динаміка спостерігається після третього введення. При псоріазі – після 4 вливань.

Забороняється поєднувати введення Ремикейда з абатацептом і анакинрой, вакцинацією, змішувати з іншими препаратами в одній крапельниці.

Передозування

Не фіксувалося. У разі передозування – промити шлунок, призначити прийом ентеросорбентів, провести симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Лікування Ремикейдом може викликати розвиток алергічних побічних реакцій (кропив'янки, задишки, симптомів вовчака без вовчака, риніту, кашлю, ангіоневротичного набряку, анафілактичного шоку, синдрому Лайєлла, Стівенса-Джонсона та псоріазу). Також можуть виникнути побічні ефекти з боку ШКТ, з боку системи крові. Також можливий розвиток численних побічних явищ з боку серцево-судинної системи, нервової системи, системи дихання, сечовивідної системи, печінки і нирок, розвиток вірусних та інфекційних захворювань. З повним списком побічних ефектів слід ознайомитися у медичній літературі.

Умови і терміни зберігання

Може зберігатися 3 роки в темному місці при температурі від +2 до +8°С.