Препарат Артикон є ефективним засобом, який застосовують для полегшення болю, скутості рухів у суглобах, набряку навколишніх тканин, поліпшення кровопостачання тканин зв'язкового апарату суглобів. Також препарат сприяє нормалізації мінерального обміну, поліпшення рухливості хворих суглобів, регенерації тканин при пошкодженні, знижує запальні процеси в суглобах, за рахунок впливу на всі компоненти суглобів Артикон підвищує стійкість при фізичному навантаженні.

Прийом препарату без рекомендацій лікаря не бажаний.

Склад і форма випуску

Препарат Артикон проводиться у вигляді розчину, вже готового до вживання. До складу засобу входять такі активні компоненти: глюкозамін, колаген (з риби), гіалуронова кислота, маточне молочко, кальцію глюконат, екстракт ункарії опушеною, метілсульфонілметан. Як додаткові речовини позначені: вода очищена, кислота лимонна, изомальтоолигосахарид, бензоат натрію, калію ацесульфам, ароматизатор.

У коробку з картону упаковані 10 флаконів по 50 мл розчину.

Свідчення

Препарат Артикон призначається і застосовується для поліпшення функціональної діяльності опорно-рухової системи:

• у складі комплексної терапії при артритах, остеохондрозах, артрозах та інших захворюваннях кісткової системи;

• профілактика при наявності ризику виникнення різних хвороб опорно-рухового апарату, що б поліпшити функціонування суглобів;

• профілактика остеопорозу;

• при ударах, переломах та інших ураженнях кісткової тканини, а також з метою профілактики різних пошкоджень суглобів у спортсменів.

Протипоказання

Застосування препарату Артикон практично не має жодних протипоказань, за винятком індивідуальної чутливості до компонентів, які входять до складу і дитячий вік до 18 років.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Препарат Артикон жінкам, в період вагітності, а також під час годування груддю протипоказаний до застосування.

Спосіб застосування та дози

Застосовувати препарат Артикон бажано за 20-30 хвилин до прийому. Перед застосуванням препарат необхідно кілька разів струснути, так як можливе утворення осаду. Розчин є вже готовою до вживання і його не потрібно додатково розводити.

Рекомендована доза становить по 50 мл (1 флакон) в добу.

Тривалість терапії від 6 тижнів до 3 місяців, після чого слід зробити перерву, подальше застосування визначається лікарем.

Препарат призначений для прийому внутрішньо.

Перед початком лікування необхідна рекомендація лікаря.

Передозування

Про випадки передозування препаратом Артикон не повідомлялося. При прийомі препарату в дозі, яка значно перевищує рекомендовану дозу і появі будь-яких негативних реакцій, слід застосувати симптоматичне лікування та звернутися до лікаря.

Побічні ефекти

Препарат Артикон є біологічно активною добавкою і переноситься пацієнтами дуже добре, практично не викликаючи жодних побічних ефектів. Але, все-таки застосування препарату при схильності пацієнта до алергії, може привести до алергічних реакцій, що входять до складу компоненти. При появі цих або будь-яких інших симптомів варто проконсультуватися з лікарем щодо подальшого застосування.

Умови і терміни зберігання

Зберігати препарат Артикон слід при температурі до + 30°C, у місці без попадання вологи і прямих сонячних променів, подалі від дітей, також препарат не можна заморожувати. Термін придатності препарату становить 3 роки. Відпускається з аптек без рецепта лікаря.