Препарат Артрокомплекс є ефективним засобом, який застосовують для полегшення болю, скутості рухів у суглобах, набряку навколишніх тканин, поліпшення кровопостачання тканин зв'язкового апарату суглобів. Також препарат сприяє нормалізації мінерального обміну, поліпшення рухливості хворих суглобів, регенерації тканин при пошкодженні, знижує запальні процеси в суглобах. За рахунок впливу на всі частини суглобів Артрокомплекс підвищує стійкість при фізичному навантаженні.

Прийом препарату без рекомендацій лікаря не бажаний.

Склад і форма випуску

Препарат Артрокомплекс проводиться у вигляді микроактивированной колоїдної стабілізованої сольової суспензії (колоїдний розчин). До складу засобу входять такі активні компоненти: вітамін С, марганець аспартат, цинк цитрат, метилсульфонілметан, хондроїтин сульфат, глюкозаміну сульфат, масло примули вечірньої, цетилмиростолеат, калію сорбат, екстракт морського огірка, бор цитрат та екстракт плодів вишні солодкою. Як додаткові речовини позначені: гліцерин і фільтрована вода. У коробку з картону упаковано по одному флакону з темного скла (237 мл розчину), разом з мірним стаканчиком і інструкцією по застосуванню.

Свідчення

Препарат Артрокомплекс призначається і застосовується для поліпшення функціональної діяльності опорно-рухової системи:

• запальні артрити;

• остеохондроз;

• дегенеративні артрити;

• травми суглобів, а також їх наслідки;

• тугоподвижность суглобів будь-яких форм;

• стани після хірургічних втручань на суглобах;

• захворювання суглобів, після довгого і безуспішного застосування медикаментів;

• відчуття дискомфорту та біль у суглобах, скутість у рухах суглобів;

• після перенесеної травми, якщо носили гіпсову пов'язку;

• появу будь-яких ознак суглобової патології (біль або дискомфорт у суглобі, обмеження рухливості або скутість в суглобах, почервоніння, збільшення обсягу суглоба, набряк, «хрускіт», припухлість);

• для прискорення відновлення і профілактики порушень функцій опорно-рухового апарату після перелому або травми;

• у віці старше 50 років, якщо було захворювання суглобів, при надмірній вазі або навантаженнях на суглоби (наприклад, перенесення важких речей, професійний спорт, тривала робота на ногах).

Протипоказання

Застосування препарату Артрокомплекс практично не має жодних протипоказань, за винятком індивідуальної чутливості до компонентів, які входять до складу.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Перед початком лікування препаратом Артрокомплекс жінкам в період вагітності, а також під час годування груддю рекомендується консультація лікаря.

Спосіб застосування та дози

Застосовувати препарат Артрокомплекс бажано за 10 хвилин до прийому їжі або безпосередньо перед їжею. Перед застосуванням препарат необхідно кілька разів струснути, так як можливе утворення осаду, що властивого колоїдним суспензіям.

Рекомендована доза становить по 5 мл 1-3 рази на добу.

За бажанням препарат можна розвести в 50-200 мл води або іншої рідини, за винятком молочних продуктів і бульйонів.

Тривалість терапії від 6 тижнів до 2 місяців, після чого слід зробити перерву. Артрокомплекс можна застосовувати кілька разів на рік.

Перед початком лікування необхідна рекомендація лікаря.

Препарат призначений для прийому внутрішньо.

Передозування

Про випадки передозування препаратом Артрокомплекс не повідомлялося. При прийомі препарату в дозі, яка значно перевищує рекомендовану дозу і появі будь-яких негативних реакцій, слід застосувати симптоматичне лікування та звернутися до лікаря.

Побічні ефекти

Препарат Артрокомплекс є біологічно активною добавкою і переноситься пацієнтами дуже добре, практично не викликаючи жодних побічних ефектів. Але все-таки застосування препарату при схильності пацієнта до алергії, може привести до алергічних реакцій, що входять до складу компоненти. При появі цих або будь-яких інших симптомів варто проконсультуватися з лікарем щодо подальшого застосування.

Умови і терміни зберігання

Зберігати препарат Артрокомплекс слід при температурі від +5°C до + 10°C, у місці без попадання вологи і прямих сонячних променів, подалі від дітей. Термін придатності препарату становить 3 роки. Відпускається з аптек без рецепта лікаря.