В екстракті кори верби присутні речовини, мають жарознижувальну, протизапальну, а також виражену аналгетичну впливом. Основна речовина кори верби – саліцин, який не впливає на відміну від штучних саліцилатів на органи травлення такого вираженого негативного дії. Подразнювальний вплив на слизову оболонку травного тракту можуть надавати тільки танінові речовини, що входять до складу кори верби. У процесі дослідження було виявлено, що саліцин здатний метаболізуватися з утворенням тих же речовин, що і ацетилсаліцилова кислота. Спочатку саліцин в корі верби міститься у формі суміші фармакологічно неактивних глікозидів – природного Про терапевтичної суміші і в кишечнику трансформуються в салігенін і D-глюкозу. Салігенін або саліциловий спирт, який здатний окислятся в печінці і крові людини з утворенням фармакологічно активної саліцилової кислоти.

Склад і форма випуску

Ассалікс проводиться у вигляді таблеток. Кожна таблетка містить 393,24 мг сухого екстракту кори верби. Препарат реалізується по 10 таблеток у блістері, по 4 або 8 блістерів у картонній коробці.

Основний компонент – сухий екстракт кори верби.

Свідчення

Використовується в терапії лихоманки, ревматичних запалень і головного болю.

Протипоказання

Не призначається особам, з непереносимістю компонентів кори верби, а також інших нестероїдних протизапальних засобів. Медикаментозно засіб не призначається особам, які страждають недостатністю глюкозо-6-фосфат-дегідрогенази, бронхіальною астмою, спастичними бронхітами, виразково-ерозійним ураженням слизової оболонки органів травлення в стадії загострення і схильністю до алергічних реакцій.

Якщо при вживанні кошти протягом трьох днів в стані хворого не спостерігається поліпшення або зберігається температура тіла вище 39 градусів, то слід негайно звернутися до лікаря.

При призначенні препарату хворим, які страждають виразковим ураженням шлунка, порушенням коагуляції, тяжкою дисфункцією нирок або печінки лікування повинно здійснюватися під суворим наглядом лікаря. Препарат не використовується в терапії дітей віком до 12 років.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

У зв'язку з відсутністю даних щодо безпеки клінічного використання препарату Ассалікс в терапії вагітних і годуючих даний лікарський засіб не призначається цим пацієнтам.

Спосіб застосування та дози

Приймають медикаментозне засіб по 1 або 2 таблетки два рази на день, після прийому їжі, що дозволяє зменшити її негативний вплив на слизову шлунка.

Передозування

Випадки розвитку гострого передозування при прийомі Ассаликса офіційно не зареєстровані. Однак при вживанні лікарського засобу в підвищених дозах може спостерігатися посилене формування побічних ефектів.

Побічні ефекти

Місцеві алергічні реакції, бронхіальна астма, анафілактичні реакції, нудота, блювання, эпигастральные болі, діарея, печія, диспепсія.

Умови і терміни зберігання

Ассалікс слід зберігати в заводській упаковці при температурі не вище 30 градусів в недоступному для дітей місці. Тривалість зберігання – 3 роки.