Нестероїдний комбінований препарат на основі натрію диклофенаку та парацетамолу, який володіє яскраво вираженою знеболюючою, протизапальною і жарознижуючою дією.

Механізм дії обумовлений здатністю пригнічувати біосинтез простагландинів. Останні відіграють важливу роль у генезі запалення, болю і спека.

В рекомендованих до прийому дозах диклофенак не пригнічує біосинтез протеогліканів хрящової тканини.

Парацетамол, що також входить до складу цього лікарського засобу, є анальгетиком-антипиретиком, похідних пара-амінофенолу.

Склад і форма випуску

Основними діючими речовинами препарату є диклофенак натрію і парацетамол.

Допоміжними речовинами виступають крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат, повідон, лактоза, тальк, целюлоза мікрокристалічна, кросповідон, тощо.

Проводиться у формі таблеток пролонгованої дії, у дозі по 50 мг диклофенаку натрію і 325 мг парацетамолу в 1 таблетці.

Свідчення

Призначається для лікування симптомів болю, запалення та лихоманки, у разі, якщо у пацієнта діагностовано:

- ревматоїдний артрит;

- анкілозуючий спондиліт;

- остеоартрит;

- спондилоартрит;

- больовий синдром різної локалізації (у тому числі в стоматологічній або гінекологічній практиці – при аднекситі, дисменореї);

- внесуставной ревматизм;

- набряк з больовим синдромом;

- посттравматичні запальні процеси (у тому числі внаслідок переломів, вивихів, інших ортопедичних травм).

Диклофенак натрію має властивість знижувати згортання крові і потенціює, тобто посилює дію антикоагулянтів.

Застосування даного препарату при зазначених захворюваннях знижує патологічні зміни тканин у зоні запалення, при цьому зменшуються больові відчуття, зникає ранкова скутість суглобів та їх набряклість, збільшується функціональний стан опорно-рухового апарату.

Протипоказання

Протипоказаний прийом даного препарату у разі, якщо у пацієнта є алергія на диклофенак, або інші інгредієнти, що входять до його складу, а також у випадках, якщо прийом ацетилсаліцилової кислоти або інших нестероїдних препаратів викликають напади астми, кропив'янки або гострого риніту.

Не приймають, якщо є:

- виразка шлунка або кишечнику;

- гастроінтестинальна кровотеча або перфорація;

- проктит;

- геморой;

- ректальна кровотеча;

- інша активна кровотеча;

- порушення функцій серця, печінки, нирок;

- порушення гемопоезу невідомого походження;

- захворювання периферичних артерій.

Не застосовується у віці до 12 років.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Під час вагітності слід застосовувати з великою обережністю. У третьому триместрі прийом даного препарату протипоказаний.

Годування груддю під час прийому даного препарату слід припинити.

Спосіб застосування та дози

Прийом препарату Дипрен зазвичай призначають по 1-0,5 таблетки по 2-3 рази в день після їжі.

Максимальна добова доза диклофенаку натрію – 150 мг (не більше 3 таблеток у дозі по 50 мг диклофенаку). Тривалість лікування - не більше 5 днів.

Приймають, не розжовуючи, запиваючи достатньою кількістю води, приблизно через 40 хвилин після закінчення приймання їжі.

Пацієнти літнього віку і страждають легким або середнім ступенем порушень роботи печінки і/або нирок не потребують корекції дозування.

Передозування

При передозуванні диклофенаком натрію організм не реагує якими-небудь специфічними симптомами. Найчастіше спостерігаються ознаки отруєння, а саме:

- блювання;

- шлунково-кишкові кровотечі;

- пронос (діарея);

- дзвін у вухах;

- судоми;

- падіння артеріального тиску.

Гостра ниркова недостатність, розлад роботи печінки можуть спостерігатися при сильному ступені отруєння.

Лікування – симптоматичне. Гемодіаліз або форсований діурез малоефективні.

Побічні ефекти

Прийом даного препарату може викликати побічні ефекти у вигляді:

- болю в епігастрії;

- нудоти, блювоти, діареї, спазмів у животі;

- диспепсії, шлунково-кишкових кровотеч;

- виразок шлунка і кишечника;

- глоситу, стоматиту, уражень слизової оболонки стравоходу;

- спайок кишечника;

- запорів, панкреатиту;

- головного болю, сонливості, тривожності, нічних кошмарів, випадіння волосся;

- шкірних висипань, кропив'янки, екземи, мільтиформної еритеми;

- набряків, ниркової недостатності, гематурії, нефротичного синдрому, папілярного некрозу;

- гепатиту, агранулоцитозу, тромбоцитопенії, лейкопенії, анемії;

- тахікардії, болю в грудях, зниження артеріального тиску.

Умови і терміни зберігання

Зберігається до 2 років при температурі не вище 25°С.