Ібупрофен пригнічує синтез простагландинів, які є медіаторами запалення, болю та температурної реакції, що дозволяє йому надавати протизапальну, аналгетичну та антипіретичну дію. Крім цього, він пригнічує агрегацію тромбоцитів. Жарознижувальний ефект лікарського засобу зумовлений його здатністю впливати на гіпоталамус.

Склад і форма випуску

М'які овальні, виконані з желатину капсули, розміщені по 12 штук в одному блістері, по 1 або 2 блістери в картонній коробці. Кожна капсула містить 400 мг ібупрофену.

Свідчення

Ибупрекс Софт Форте призначений для симптоматичного лікування болю середнього та легкого ступеня. Його використовують для усунення головного болю, нападів мігрені, періодичних болю, зубного болю, невралгій, ревматичних і м'язових болів.

Протипоказання

Абсолютними протипоказаннями для використання Ибупрекса Софт Форте є виразково-эрозивное ураження шлунка і кишечника в гострій стадії, схильність до кровотеч з органів травлення. Крім цього, його не призначають пацієнтам з бронхіальною астмою, носовими поліпами, ангіоневротичним набряком, порушенням кровотворення або згортання крові, з тяжкими формами серцевої недостатності, черепно-мозковими травмами, печінковою або нирковою недостатністю, підвищеним внутрішньочерепним тиском, встановленої непереносимістю ібупрофену і схильністю до цереброваскулярным або іншим кровотечі.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Ибупрекс Софт Форте не використовується в терапії вагітних і годуючих жінок

Спосіб застосування та дози

Капсули Ибупрекс Софт Форте використовуються тільки для перорального прийому. Лікарський засіб рекомендується приймати під час їжі, так як це значно знижує ризик розвитку побічних ефектів до мінімуму. При ковтанні капсули заборонено порушувати цілісність її желатинової оболонки.

Препарат використовується в терапії дорослих і дітей, яким виповнилося 12 років. Лікарський засіб приймають по 1 таблетці через кожні 4 або 6 годин. Максимальна добова доза – 3 капсули або 1200 мг ібупрофену.

Тривалість курсу лікування встановлюється лікарем індивідуально. У тому випадку, якщо при прийманні лікарського засобу не спостерігається покращення стану пацієнта і симптоми захворювання зберігаються протягом 3 діб, необхідно звернутися до лікаря.

Передозування

Прийом ібупрофену в дозах, що перевищують 400 мг, не сприяє посилення його терапевтичного ефекту.

При недотриманні встановленого лікарем режиму дозування у пацієнта може спостерігатися розвиток ерозивного ураження або перфорації органів травлення, порушення роботи нирок, серця і печінки. Крім цього, можливе виникнення гемолітичної анемії, агранулоцитозу, апластичної анемії, серозного менінгіту, запаморочення, головних болів, дзвону у вухах, сплутаність свідомості, нечіткість зору, стоматитів, набряків, зниження чутливості сітківки ока, бронхоспазму і кровотеч.

Терапія гострого отруєння ібупрофеном полягає у проведенні хворому промивання шлунка, забезпечення прийому активованого вугілля, проведення форсованого діурезу та коректного призначення симптоматичного лікування. У важких випадках показаний моніторинг роботи серця і забезпечення прохідності дихальних шляхів.

Побічні ефекти

Прийом Ибупрекса Софт Форте може супроводжуватися розвитком виразкового ураження кишечника і шлунка, виникненням гострих епігастральній болю, головного болю, звуженням зіниць, порушенням гостроти зору, сплутаністю свідомості, порушенням серцевого ритму, галюцинаціями, блювотою, депресією, сонливістю, порушенням сну і алергічними реакціями.

Умови і терміни зберігання

Ибупрекс Софт Форте слід зберігати в сухих і темних місцях, які є не доступними для дітей. Тривалість засоби зберігання – 2 роки.