Ібупрофен – похідне пропіонової кислоти, що демонструє виражену жарознижувальну, болезаспокійливу і протизапальну дію. Ібупрофен інгібує синтез простагландинів, які є медіаторами запалення і болю, що забезпечує препарату протизапальну, антипиретическое і знеболюючу дію. Крім цього, ібупрофен здатний оборотно гальмувати агрегацію тромбоцитів.

Склад і форма випуску

Таблетки. Кожна таблетка містить 200 мг ібупрофену. Реалізується по 10 таблеток у блістерах: по 1, 2 або 5 блистров в картонній коробці.

Активна речовина – ібупрофен.

Свідчення

Ібупрофен-Дарниця використовується в складі симптоматичного лікування болю середнього та легкого ступеня вираженості. Він застосовується для купірування головного болю, нападів мігрені, періодичних болю, зубного болю, невралгій, ревматичних і м'язових болів.

Протипоказання

Не призначається хворим, які страждають непереносимістю ібупрофену, ацетилсаліцилової кислоти або інших нестероїдних протизапальних препаратів. Крім цього, його не призначають при гострій стадії виразково-ерозивного ураження шлунка та кишечнику і кровотечі з органів травлення в анамнезі. Препарат не використовується в терапії хворих, у яких є бронхіальна астма, поліпи носової порожнини, ангіоневротичний набряк в анамнезі, порушення кровотворення або згортання крові, тяжкі форми серцевої недостатності, черепно-мозкові травми, печінкова або ниркова недостатність, підвищений внутрішньочерепний тиск, встановлена схильністю до цереброваскулярным або іншим кровотечі.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Ібупрофен-Дарниця категорично протипоказаний хворим на стадії грудного вигодовування або вагітності.

Спосіб застосування та дози

Препарат може використовуватися для прийому короткими курсами. Таблетки приймають під час їжі, не розжовуючи і запиваючи водою.

Лікарський засіб приймають в мінімально ефективній дозі, необхідній для усунення симптомів.

Якщо через п'ять днів прийому препарату стан хворого не спостерігається позитивної тенденції, то необхідно звернутися до лікаря, який відкоригує схему лікування або призначить обстеження для уточнення діагнозу.

Препарат може використовуватися в терапії дорослих і дітей, маса тіла яких більше 20 кг.

Діти з масою тіла більше 20 кг приймають лікарський засіб по 20 або 30 мг на кг тіла.

Діти з масою тіла від 20 до 30 кг приймають препарат по 200 мг 3 рази на день через кожні 6 годин.

Дорослі пацієнти і діти з масою тіла більше 30 кг приймають лікарський засіб по 200 або 400 мг три рази на день через кожні 4 або 6 годин.

Передозування

Вживання високих доз Ібупрофену-Дарниця може викликати эрозивное ураження або перфорацію органів травлення, порушення роботи нирок, серця і печінки. Крім цього, можливе виникнення гемолітичної анемії, агранулоцитозу, апластичної анемії, серозного менінгіту, запаморочення, головних болів, дзвону у вухах, сплутаність свідомості, нечіткість зору, стоматитів, набряків, зниження чутливості сітківки ока, бронхоспазму і кровотеч.

Терапія гострого отруєння Ібупрофеном-Дарниця полягає у проведенні хворому промивання шлунка, забезпечення прийому активованого вугілля, проведення форсованого діурезу та коректного призначення симптоматичного лікування. У важких випадках показаний моніторинг роботи серця і забезпечення прохідності дихальних шляхів.

Побічні ефекти

У поодиноких випадках прийом Ібупрофену-Дарниця може викликати розвиток виразкового ураження кишечника і шлунка, виникнення гострих епігастральній болю, головного болю, звуження зіниць, порушення гостроти зору, сплутаність свідомості, порушення серцевого ритму, галюцинації, блювоту, депресію, сонливість, порушення сну і алергічні реакції.

Умови і терміни зберігання

Ібупрофен-Дарниця слід зберігати в оригінальній упаковці в сухих місцях, які не досяжні для дітей, при кімнатній температурі. Тривалість зберігання таблеток не перевищує 2 років.