Ібупрофен – похідне пропіонової кислоти. Дія речовини засноване на його здатності інгібувати синтез простагландинів, які є медіаторами запалення, болю та температурної реакції. Ібупрофен виявляє протизапальну, аналгезуючу та жарознижувальну дію. Крім цього, він здатний оборотно пригнічувати агрегацію тромбоцитів.

Антипіретичний ефект препарату зумовлений його здатністю чинити вплив на гіпоталамус.

Склад і форма випуску

Таблетки, кожна таблетка містить 200 мг ібупрофену. Таблетки містяться в блістерах по 10 штук, по 1 або 2 блістери в картонній коробці.

Свідчення

Застосовують для купірування гострого і помірного больового синдрому. Ибутекс використовують для усунення головного болю, нападів мігрені, періодичних болю, зубного болю, невралгій, ревматичних і м'язових болів.

Крім цього, лікарський засіб застосовують для зниження температури при грипі, гострих вірусних інфекціях, а також інфекційно-запальних захворюваннях різної етіології.

Протипоказання

Не призначається, якщо раніше у пацієнта була виявлена чутливість до ібупрофену. Його також не використовують в терапії пацієнтів, у яких виявлено виразково-эрозивное ураження шлунка та кишечнику у стадії загострення, схильність до кровотеч з органів травного тракту, бронхіальна астма. Ибутекс протипоказаний хворим з носовими поліпами, ангіоневротичним набряком, порушенням кровотворення або згортання крові, з тяжкими формами серцевої недостатності, черепно-мозковими травмами, печінковою або нирковою недостатністю, підвищеним внутрішньочерепним тиском і схильністю до цереброваскулярным або іншим кровотечі.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Ибутекс не рекомендується призначати жінкам на стадії грудного вигодовування і пацієнткам, виношує дитину.

Спосіб застосування та дози

Якщо через п'ять днів прийому препарату стан хворого не спостерігається позитивної тенденції, то необхідно звернутися до лікаря, який відкоригує схему лікування або призначить обстеження для уточнення діагнозу.

Препарат може використовуватися в терапії дорослих і дітей, маса тіла яких більше 20 кг.

Діти з масою тіла більше 20 кг приймають лікарський засіб по 20 або 30 мг на кг тіла.

Діти з масою тіла від 20 до 30 кг приймають препарат по 200 мг 3 рази на день через кожні 6 годин.

Дорослі пацієнти і діти з масою тіла більше 30 кг приймають лікарський засіб по 200 або 400 мг три рази на день через кожні 4 або 6 годин.

Передозування

Вживання високих доз Ибутекса може викликати эрозивное ураження або перфорацію органів травлення, порушення роботи нирок, серця і печінки. Крім цього, можливе виникнення гемолітичної анемії, агранулоцитозу, апластичної анемії, серозного менінгіту, запаморочення, головних болів, дзвону у вухах, сплутаність свідомості, нечіткість зору, стоматитів, набряків, зниження чутливості сітківки ока, бронхоспазму і кровотеч.

Терапія гострого отруєння Ибутексом полягає у проведенні хворому промивання шлунка, забезпечення прийому активованого вугілля, проведення форсованого діурезу та коректного призначення симптоматичного лікування. У важких випадках показаний моніторинг роботи серця і забезпечення прохідності дихальних шляхів.

Побічні ефекти

Прийом Ибутекса може викликати розвиток виразкового ураження кишечника і шлунка, виникнення гострих епігастральній болю, головного болю, звуження зіниць, порушення гостроти зору, сплутаність свідомості, порушення серцевого ритму, галюцинації, блювоту, депресію, сонливість, порушення сну і алергічні реакції.

Умови і терміни зберігання

Ибутекс зберігають в оригінальній упаковці в сухих місцях, які не досяжні для дітей, при кімнатній температурі. Тривалість зберігання таблеток не перевищує 5 років.