Жарознижувальний ефект ібупрофену базується на його центральному та периферичному дії. Завдяки присутності в складі препарату Ивалгин Бебі ібупрофену, блокується синтез циклооксигенази арахідонової кислоти в центральній нервовій системі, що призводить до зниження вироблення простагландинів, у результаті чого нормалізується температура тіла. У свою чергу периферичний компонент жарознижуючої дії препарату асоційований з інгібуванням процесів синтезу простагландинів у пошкоджених тканинах, що призводить до зменшення активності запалення.

Склад і форма випуску

М'які желатинові капсули, призначені для перорального прийому. Одна капсула містить 200 мг ібупрофену. В одному блістері міститься 10 капсул, 1 або 2 блістери в картонній коробці.

Основна речовина – ібупрофен.

Свідчення

Ибуфен Юніор використовується для купірування помірного і слабкого больового синдрому різної етіології і полегшення стану при лихоманці, яка виникла на тлі запальних процесів.

Протипоказання

Не застосовується в терапії осіб, які страждають гіперчутливістю до ибупрофену, ацетилсаліцилової кислоти, а також інших нестероїдних протизапальних препаратів. Лікарський засіб не призначають хворим, у яких має виразкова хвороба шлунка та кишечнику у стадії загострення, схильність до кровотеч з органів травлення, бронхіальна астма, носові поліпи, ангіоневротичний набряк, порушення кровотворення або згортання крові, тяжкі форми серцевої недостатності, черепно-мозкові травми, печінкова або ниркова недостатність, підвищений внутрішньочерепний тиск, цереброваскулярні або інші кровотечі.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Не використовується для призначення жінкам на стадії грудного вигодовування і вагітності, так як в процесі досліджень було встановлено, що пригнічення синтезу простагландинів здатне негативно позначиться на розвитку плоду і ембріона.

Спосіб застосування та дози

Капсули Ибуфен Юніор призначені для прийому всередину. Діти від 6 до 9 років отримують по 1 капсулі три рази на добу через кожні 6 або 8 годин, від 10 до 12 років – по 1 капсулі чотири рази на добу через кожні 4 або 6 годин, діти старше 12 років - по 1 або 2 капсули кожні 4 або 6 годин, але не більше 6 капсул на добу.

Капсули ковтають цілими, не розламуючи і не раскусывая.

Якщо при прийомі препарату симптоми лихоманки зберігаються протягом 3 днів, а больовий синдром протягом 4 днів, то необхідно негайно звернутися до лікаря, який відкоригує схему лікування або уточнить діагноз.

Передозування

Прийом Ибуфена Юніор у високих дозах може супроводжуватися виникненням ерозії і перфорації органів травлення, порушенням роботи нирок, серця і печінки. Крім цього, можливий розвиток гемолітичної анемії, агранулоцитозу, апластичної анемії, серозного менінгіту, запаморочення, головних болів, дзвону у вухах, сплутаність свідомості, нечіткість зору, стоматитів, набряків, зниження чутливості сітківки ока та загострення бронхіальної астми.

Для нормалізації стану хворого виконують моніторинг роботи серцево-судинної системи і забезпечують прохідність дихальних шляхів, а також призначають коректне симптоматичне лікування. Для більш швидкого одужання хворому проводять форсований діурез.

Побічні ефекти

Прийом Ибуфена Юніор в рідкісних випадках може супроводжуватися розвитком виразкового ураження кишечника і шлунка, виникненням гострих епігастральній болю, головного болю, звуженням зіниць, порушенням гостроти зору, сплутаністю свідомості, порушення серцевого ритму, галюцинаціями, блювотою, депресією, сонливістю і алергічними реакціями.

Умови і терміни зберігання

Ибуфена Юніор необхідно зберігати при кімнатній температурі в місцях, які захищені від вологи і не досяжні для дітей. Тривалість засоби зберігання – 2 роки.