Склад і форма випуску

Діюча речовина Промакса – напроксен.

Випускається у вигляді таблеток по 250 мг з маркуванням "H1" з одного боку.

Свідчення

Промакс – це протиревматичний засіб. Має знеболюючу дію, сніжет вираженість запалення, зменшує здатність до склеювання тромбоцитів, зменшує температуру тіла при спеці.

Застосовується для усунення больових відчуттів середньої інтенсивності (від 1 до 4 балів за візуальною аналоговою шкалою болю VAS), наприклад, при головному, зубному болю, хворобливих менструаціях, болі в м'язах і суглобах (міалгії і артралгії), хребті і т. д.

Протипоказання

Промакс протипоказаний при алергії на компоненти, в т. ч. і допоміжні, алергії на саліцилати, аспірінової астми (тріаді Фернана-Відаля), ерозивно-виразкових ураженнях травної системи, порушеннях кровотворення, порушення роботи нирок (при показнику виділення креатиніну нижче 20 мл/хвилину) і печінки, недостатності серця. Препарат не можна приймати дітям до 16 років.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Лікар може призначити Промакс вагітній жінці у І–ІІ триместрах тільки у випадках, коли, на його думку, необхідність лікування матері переважає над потенційним ризиком для дитини.

Заборонено застосовувати препарат Промакс в ІІІ триместрі вагітності і годуючим матерям.

Спосіб застосування та дози

Промакс приймають всередину. Таблетку краще прийняти після їжі.

В якості знеболюючого засобу Промакс призначають у дозі 500 мг одноразово, з подальшим зменшенням дози до 250 мг кожні 6-8 годин. Загальна доза за добу не повинна бути більше 1,5 р.

Як противоревматического кошти Промакс призначають у дозі 500-1000 мг, розділеній на два прийоми. При загостреннях ревматичних хвороб можна збільшити дозу до 1,5 г на добу на обмежений період. Загальна доза за добу не повинна бути більше 1,75 р.

Максимальна тривалість прийому Промакса без контролю лікаря – три доби.

Передозування

Ознаки передозування: печія, головний біль, блювання, біль у животі, кровотеча із шлунка або кишечнику, рідкий стілець, шум у вухах, психічні порушення (дезорієнтація, сонливість, дратівливість, непритомність), порушення дихання, судоми, порушення роботи нирок.

Лікування передозування: потрібно викликати блювоту, промити шлунок, прийняти сорбенти (наприклад, активоване вугілля).

Побічні ефекти

Можливі розлади травлення (печія, нудота, запор або рідкий стілець, здуття живота, біль у животі, кровотеча, прорив шлунка, поява крові в калі, запалення і виразки ясен, загострення хвороб шлунково-кишкового тракту, запалення стравоходу, підшлункової залози, шлунка), зміни показників крові (тромбоцитопенія, лейкопенія, апластична анемія, гемолітична анемія), алергічні реакції (спазм бронхів, набряк губ, обличчя, висип), надлишок калію в крові (гіперкаліємія), психічні розлади (безсоння або сонливість, депресія, порушення уваги, сплутаність свідомості, галюцинації, зниження розумової працездатності), неврологічні розлади (судоми, головний біль, відчуття повзання мурашок по шкірі, запалення зорового нерва, запалення мозкових оболонок), порушення зору, набряк диска зорового нерва, помутніння рогівки, порушення слуху, набряки, біль у м'язах, жіноче безпліддя, жар, спрага, серцебиття, порушення роботи серця, печінки або нирок.

Умови і терміни зберігання

Зберігати при температурі до 25°С. Термін придатності Промакса – 3 роки.