Даний лікарський препарат належить до групи нестероїдних протизапальних і протиревматичних засобів, а його основна діюча речовина – декскетопрофена трометамол – відноситься до похідних пропіонової кислоти.

Основний діючий компонент є сіллю пропіонової кислоти, виявляючи властивості анальгетика, протизапальної та жарознижуючої дії.

Дія препарату обумовлена його здатністю знижувати синтезування простагландинів внаслідок пригнічення ферменту, або, точніше, групи ферментів циклооксигенази.

Властивість пригнічувати синтезування простагландинів впливає і на інші медіатори запального процесу, зокрема, кініни. Це також впливає на основний механізм дії даного лікарського засобу, зокрема, його аналгезуючу (знеболюючі) властивості.

Склад і форма випуску

Основна діюча речовина препарату – декскетопрофена трометамол. В якості допоміжних компонентів виступають: етанол, натрію хлорид, натрію гідроксид, вода для ін'єкцій.

Даний лікарський засіб виробляють у формі ін'єкційного розчину, фасованим в ампули об'ємом 2 мл, у яких міститься 50 міліграм основної діючої речовини.

При цьому 1 мілілітр препарату містить 25 мг основної діючої речовини – декскетопрофена.

Свідчення

Даний препарат - нестероїдний протизапальний лікарський засіб, який застосовують для симптоматичного лікування болю середньої та високої інтенсивності, якщо пероральний прийом неможливий або небажаний.

Зокрема, застосовується, якщо необхідно купірувати біль при:

- післяопераційних болях;

- ниркових коліках;

- болі в спині при травмах хребта.

Тривалість дії препарату – близько 8 годин.

Застосування даного препарату здатне знизити необхідність в прийомі опіатів.

Якщо є потреба прийому морфію, то за умови його одночасного прийому з декскетопрофеном доза морфіну скорочується на 30-45%.

Протипоказання

Не застосовується, якщо у пацієнта спостерігається підвищена чутливість (алергія) щодо одного з компонентів, які входять до складу препарату.

Також протипоказано застосування при:

- приступах бронхіальної астми;

- виразці шлунка і 12-палої кишки у фазі загострення;

- шлунково-кишковому, іншому кровотечі, перфорації в анамнезі;

- хвороби Крона, неспецифічному виразковому коліті;

- тяжкої серцевої недостатності;

- ниркової і/або печінкової недостатності середнього та тяжкого ступеня;

- геморагічному діатезі, інших порушеннях згортання крові;

- застосування з метою нейроаксиального введення (інтратекального або епідурального).

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Даний лікарський засіб протипоказано застосовувати, починаючи з 6-го місяця вагітності, а також при плануванні вагітності.

На час лікування даним препаратом грудне вигодовування слід припинити.

Спосіб застосування та дози

Препарат Альфорт Дексу призначений для внутрішньом'язового або внутрішньовенного введення (болюсно або у формі інфузії, за рішенням лікаря).

Дозу підбирає лікар, виходячи з індивідуальних особливостей роботи організму та перебігу хвороби кожного пацієнта.

Середня дозування: - 50 мг, через кожні 8-12 годин. При великій необхідності – через 6 годин.

Максимум на добу припустимо ввести 150 мг декскетопрофена.

Даний препарат не призначений для системного застосування, його можна вводити не більше 2 днів поспіль, при гострих болях. По можливості, переведення на пероральну форму слід здійснити якомога раніше. Припустимо одночасне введення з опіоїдними анальгетиками (в тій же рекомендованої середньої дозуванні, що і застосування у монотерапії).

Не потрібно коригувати дозу у пацієнтів похилого віку. При порушенні роботи нирок або печінки доза знижується до 50 мг на добу.

Внутрішньом'язове введення проводиться глибоко у сідничний м'яз.

Внутрішньовенне болюсне введення – 2 мл розчину вводять протягом мінімум 15 секунд.

Внутрішньовенне ведення – вводять протягом 10-30 хвилин. Для приготування інфузійного розчину використовують р-н натрію хлориду, глюкози, р-н Рінгера-лактату. Допустимо змішувати з допаміном, гепарином, лідокаїном, морфіном, петидином і теофіліном.

Забороняється змішувати з прометазином або пентазоцином.

Передозування

На даний момент дозування не фіксувалася.

Подібні препарати при передозуванні зазвичай викликають розладу роботи органів травлення, зокрема:

- нудоту;

- блювання;

- анорексію;

- біль в животі.

Також може виникнути розлад нервової системи у формі:

- сонливість;

- запаморочення;

- дезорієнтація;

- головний біль.

Рекомендується лікування симптоматики, застосування діалізу.

Побічні ефекти

Терапія цим препаратом може викликати:

- головний біль, нудоту, блювоту;

- флебіт;

- озноб, астенію, дерматит, висип, кропив'янку, вертиго, дерматит;

- артеріальну гіпотензію, артеріальну гіпертензію, тромбофлебіт, припливи;

- виразку шлунку, гепатит, набряк гортані, перфорацію;

- вугрі (акне), нефрит.

Умови і терміни зберігання

Термін зберігання – 4 роки. Не потребує особливих умов зберігання.

Готовий розчин зберігає свої властивості протягом доби при температурі зберігання від 2 до 8°С.