Основна діюча речовина препарату – ібупрофен, який представляє собою нестероїдний протизапальний засіб, похідне пропіонової кислоти, здатне надавати аналгезуючу, антипиретическое і протизапальну дію. Дія препарату базується на здатності ібупрофену інгібувати синтез простагландинів, які є медіаторами болю, запалення та гіпертермічної реакції. Крім цього, ібупрофен оборотно інгібує агрегацію тромбоцитів.

Кодеїн – це опіоїдний анальгетичний засіб, що володіє дією, подібною з ефектом морфіну, проте з менш виражену аналгетичну дію і більш м'яким седативним ефектом. Крім цього, кодеїн чинить протикашльову дію.

Склад і форма випуску

Виготовляється у формі таблеток. Кожна таблетка містить 200 мг ібупрофену і 10 мг кодеїну фосфату гемігідрату.

Свідчення

Лікарський засіб використовується для короткочасного купірування гострого і помірного больового синдрому, які погано піддаються усуненню іншими анальгетиками. Лікарський засіб використовується для усунення головного болю, мігрені, періодичних болю, зубного болю, невралгій, ревматичних і м'язових болів, а також болю в спині.

Протипоказання

Не застосовується при гіперчутливості до ибупрофену або кодеїну. Бифок IC не призначають хворим, які страждають загостренням виразкової хвороби шлунка і кишечника, схильністю до кровотеч з органів травлення, бронхіальною астмою, носовими поліпами, ангіоневротичним набряком, порушенням кровотворення або згортання крові, з тяжкими формами серцевої недостатності, черепно-мозковими травмами, печінковою або нирковою недостатністю, підвищеним внутрішньочерепним тиском, або іншими цереброваскулярними кровотечі.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Не використовується.

Спосіб застосування та дози

При прийомі короткими курсами дорослі хворі і діти, яким виповнилося 12 років, вживають по 1 або 2 таблетки через кожні 4 або 6 годин.

У добу заборонено приймати більше шести таблеток, при цьому максимальна добова доза ібупрофену не повинна перевищувати 1200 мг.

Препарат рекомендується приймати в мінімально ефективній дозі протягом меншого періоду, необхідного для усунення симптомів. Лікарський засіб не рекомендується вживати більше трьох днів.

Передозування

Вживання високих доз ібупрофену може супроводжуватися виникненням ерозії і перфорації органів травлення, порушенням роботи нирок, серця і печінки. Крім цього, можливий розвиток гемолітичної анемії, агранулоцитозу, апластичної анемії, серозного менінгіту, запаморочення, головних болів, дзвону у вухах, сплутаність свідомості, нечіткість зору, стоматитів, набряків, зниження чутливості сітківки ока.

Для стабілізації стану хворого проводять промивання шлунка, забезпечують прийом активованого вугілля, контролюють прохідність дихальних шляхів, проводять постійний моніторинг серцевої функції, а також призначають проведення форсованого діурезу та симптоматичне лікування.

При вживанні кодеїну у підвищених дозах у хворого спостерігається розвиток нудоти, блювання, тахікардія, звуження зіниць, респіраторна депресія, судоми, зниження артеріального тиску, пригнічення дихання та депресія центральної нервової системи.

Лікування полягає у підтримці дихального центру і призначення коректної симптоматичної терапії.

Побічні ефекти

Іноді прийом препарату може супроводжуватися розвитком виразкового ураження кишечника і шлунка, виникненням гострих епігастральній болю, головного болю, звуженням зіниць, порушенням гостроти зору, сплутаністю свідомості, порушенням серцевого ритму, галюцинаціями, блювотою, депресією, сонливістю і алергічними реакціями.

Умови і терміни зберігання

Бифок IC повинен зберігатися в місцях, не досяжних для дітей, захищених від вологи і світла. Тривалість зберігання препарату не перевищує 3 років.