Препарат Артрон Комплекс належить до групи засобів, які застосовують для підтримки функції опорно-рухової системи в нормальному стані. Препарат має протизапальну, хондропротектівним протиревматичну дію, тим самим сприяє зміцненню кісток скелета. Основні компоненти у складі даного засобу беруть участь у побудові хрящової і кісткової тканини, дозволяють відновити механічну та еластичну цілісність хрящового матриксу, що беруть участь в синтезі суглобової рідини. Препарат також усуває больові відчуття, гальмує роботу агресивних факторів, які руйнують тканини суглоба, мотивує захисні функції в суглобі, що зупиняє процес переходу запалення гострої форми у хронічну.

Застосування препарату Артрон Комплекс призводить до зниження дегенеративних змін у суглобах, покращує їх рухливість і до відновлення хрящових тканин.

Склад і форма випуску

Препарат Артрон Комплекс проводиться у вигляді овальних таблеток вкритих плівковою оболонкою, зі специфічним запахом і фаскою. Таблетки можуть бути як білого, так і практично білого кольору, з одного боку нанесено тиснення «ARTHRON».

Активними компонентами в складі даного засобу є: хондроїтин сульфат 500 мг і глюкозамін гідрохлорид 500 мг, як додаткові речовини позначені: кальцію гідрофосфат, кислота стеаринова, целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, гіпромелоза, магнію стеарат, титану діоксид, барвник жовтий захід FCF, триацетин.

В картонній пачці упакований 1 блістер з 10 таблетками або 1 флакон, в якому 30, 60, 100 або 120 таблеток.

Свідчення

Препарат Артрон Комплекс призначається і застосовується для поліпшення функціональної діяльності опорно-рухової системи:

• лікування дегенеративно-дистрофічних хвороб хребта і суглобів (остеохондроз, остеоартроз, плечолопатковий періартрит);

• при переломах, з метою прискорення утворення кісткової мозолі.

Протипоказання

Застосування препарату Артрон Комплекс має ряд протипоказань, таких як: індивідуальна чутливість до компонентів, які входять до складу і дитячий вік. Також препарат протипоказаний при наявності тромбофлебіту, кровотечі, ниркової та печінкової недостатності, цукрового діабету.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Препарат Артрон Комплекс, такої категорії осіб, годуючі мами і жінки, у період вагітності протипоказаний.

Спосіб застосування та дози

Препарат Артрон Комплекс призначений для перорального застосування. Таблетки необхідно запивати достатньою кількістю води.

Рекомендована доза дорослим пацієнтам становить по 1 таблетці 1-3 рази на добу. Починати курс лікування слід з максимальної дози по 1 таблетці 3 рази на добу, після чого прийом знижують до підтримуючої дози.

Мінімальна тривалість терапії 6 тижнів, максимальний позитивний ефект спостерігається після 2 - 3 місяців застосування. Незважаючи на повільний розвиток клінічного ефекту, він ще тривалий час зберігається після відміни препарату. При необхідності повторного курсу лікування необхідно зробити 2 місячний перерву. Подальше лікування визначається лікарем кожному пацієнту індивідуально в залежності від стану, стадії захворювання та медичних показань.

Артрон Комплекс не показаний при гострих больових відчуттях.

Передозування

Про випадки передозування препарату Артрон Комплекс не повідомлялося. При прийомі препарату в дозі, яка значно перевищує рекомендовану дозу і появі будь-яких негативних реакцій, слід застосувати симптоматичне лікування та звернутися до лікаря.

Побічні ефекти

Як практично і всі препарати, Артрон Комплекс може призвести до негативних реакцій, таких як алергічні реакції: ангіоневротичний набряк, анафілактичний шок, шкірний висип, еритема, свербіж, кропив'янка, дерматит. Також прийом препарату може викликати біль в животі, нудоту і блювання, диспепсичні явища, метеоризм, порушення зору, запаморочення, кератопатію та периферичні набряки. При появі цих симптомів варто проконсультуватися з лікарем щодо подальшого застосування.

Умови і терміни зберігання

Зберігати препарат Артрон Комплекс слід при температурі до + 30°C, у місці без попадання вологи і прямих сонячних променів, в оригінальній упаковці, подалі від дітей. Термін придатності препарату становить 36 місяців. Відпускається з аптек без рецепта лікаря.