Препарат Артрон Флекс належить до групи засобів, які застосовують для підтримки функції опорно-рухової системи в нормальному стані. Препарат має протизапальну і знеболюючу дію, тим самим сприяє зміцненню кісток скелета. Основний компонент у складі даного засобу глюкозамін гідрохлорид бере участь у побудові хрящової і кісткової тканини, дає змогу відновити механічну та еластичну цілісність хрящового матриксу, бере участь у синтезі суглобової рідини. Застосування препарату Артрон Флекс призводить до зниження дегенеративних змін у суглобах, покращує їх рухливість, і до відновлення хрящових тканин.

Склад і форма випуску

Препарат Артрон Флекс проводиться у вигляді овальних таблеток вкритих плівковою оболонкою від світло-бежевого до бежевого кольору з фаскою, на одному боці таблетки нанесено маркування «GL 750» . Активними компонентами в складі даного засобу є: глюкозамін гідрохлорид 750 мг. Як додаткові речовини позначені: кальцію карбонат, кислота стеаринова, целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид колоїдний, магнію стеарат, натрію кроскармелоза, гіпромелоза, полиэтиленгликол, титану діоксид, барвник заліза оксид жовтий, полісорбат.

В картонній пачці упакований 1 блістер з 15 таблетками або 1 флакон, в якому 30, 60 або 120 таблеток.

Свідчення

Препарат Артрон Флекс призначається і застосовується для поліпшення функціональної діяльності опорно-рухової системи:

• лікування дегенеративно-дистрофічних хвороб хребта і суглобів (остеохондроз, тендиніт, остеоартроз);

• при загостреннях після травм, переломів кісток і низки хірургічних втручань на суглобах;

• при хондропатії і остеопатії, пародонтопатії, хондромаляция;

• для лікування, а також профілактики пошкоджень суглобів при фізичних навантаженнях.

Протипоказання

Застосування препарату Артрон Флекс має ряд протипоказань, таких як: індивідуальна чутливість до компонентів, які входять до складу і дитячий вік. Також препарат протипоказаний при наявності тромбофлебіту, кровотечі, ниркової та печінкової недостатності, цукрового діабету.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Препарат Артрон Флекс такої категорії осіб, як годують мами і жінки, у період вагітності протипоказаний.

Спосіб застосування та дози

Препарат Артрон Флекс призначений для перорального застосування. Таблетки необхідно запивати достатньою кількістю води.

Рекомендована доза дорослим пацієнтам становить по 1-2 таблетці в день. Починати курс лікування слід з максимальної дози 2 таблетці на день (вранці і ввечері), після чого прийом знижують до підтримуючої дози 1 таблетка на день.

Мінімальна тривалість терапії 6 тижнів, максимальний позитивний ефект спостерігається після 2 - 3 місяців застосування. Незважаючи на повільний розвиток клінічного ефекту, він ще тривалий час зберігається після відміни препарату. При необхідності повторного курсу лікування необхідно зробити 2 місячний перерву. Подальше лікування визначається лікарем кожному пацієнту індивідуально у залежності стану, стадії захворювання та медичних показань.

Передозування

При передозуванні препаратом Артрон Флекс можливе посилення побічних ефектів і прояв алергічних реакцій. У цьому разі слід промити шлунок, прийняти активоване вугілля, застосувати симптоматичне лікування та звернутися до лікаря.

Побічні ефекти

Як практично і всі препарати, Артрон Флекс може призвести до негативних реакцій, таких як алергічні реакції: ангіоневротичний набряк, анафілактичний шок, шкірний висип, еритема, свербіж, кропив'янка, дерматит. Також прийом препарату може викликати біль в животі, нудоту і блювання, диспепсичні явища, метеоризм, порушення зору, запаморочення, периферичні набряки. При появі цих симптомів варто проконсультуватися з лікарем щодо подальшого застосування.

Умови і терміни зберігання

Зберігати препарат Артрон Флекс слід при температурі до + 30°C, у місці без попадання вологи і прямих сонячних променів, в оригінальній упаковці, подалі від дітей. Термін придатності препарату становить 36 місяців. Відпускається з аптек без рецепта лікаря.