Цей препарат призначений для лікування остеоартрозу та остеоартриту. Володіє антифлогистическим (протизапальну), аналгетичну (знеболюючою) і антипиретическим (знижує температуру) ефектами. Дане ліки викликає інгібування синтезу простагландинів, завдяки чому, не має характерних побічних ефектів з боку кишечника і шлунка.

Склад і форма випуску

Активний компонент: диацереин.

Випускається Артродар у формі капсул по 50 mg.

Свідчення

Артродар застосовується для лікування (з відкладеним ефектом) остеоартриту стегна або коліна.

Протипоказання

Не можна призначати Артродар:

- при непереносимості диацереина, допоміжних компонентів;

- при хворобах печінки (активних чи перенесених);

- при запальних ураженнях кишечника (неспецифічному виразковому коліті, хворобі Крона);

- при непрохідності або псевдонепроходимости кишечника;

- при болю в животі з невідомої причини;

- у період вагітності/лактації.

Не можна використовувати цей фармсредство у дітей.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Артродар протипоказаний у ці періоди.

Спосіб застосування та дози

Лікування проводиться під спостереженням фахівців, що мають досвід застосування даного фармакологічного засобу.

Тривалість курсу терапії встановлює лікар індивідуально. Артродар застосовується протягом тривалого періоду (не менше шести місяців).

Протягом перших двох–чотирьох тижнів терапії Артродар застосовують по одній капсулі на добу (по 50 mg). Ліки слід приймати на ніч після їжі. Починаючи з другої–четвертої тижні терапії, дозу рекомендується підвищити до 100 mg/добу в два прийоми (по одній капсулі після їжі вранці та ввечері).

При хронічній нирковій недостатності рекомендується використовувати даний препарат у зниженій дозі – одна капсула/добу (50 mg).

Під час курсу терапії необхідно періодично (один раз в два–три місяці) виконувати загальний аналіз крові, печінкові тести, загальний аналіз сечі.

У зв'язку з тим, що дане ліки має пізній початок дії (через два–чотири тижні) протягом першого місяця терапії дозволяється додатково приймати інші аналгетики та НПЗП.

Передозування

При передозуванні препаратом Артродар можливий розвиток діареї.

Лікування передозування: відновлення електролітного балансу, підтримуюча та симптоматична терапія.

Специфічний антидот відсутній.

Побічні ефекти

На фоні лікування можуть спостерігатися диспепсичні явища, болі в животі, діарея. Ці побічні явища, як правило, відзначаються протягом першого місяця терапії.

Також можуть відмічатися такі побічні явища, як алергічні шкірні реакції (свербіж, кропив'янка), збільшення активності печінкових ензимів, інтенсивне забарвлення сечі у жовтий колір. При виникненні будь-яких небажаних явищ рекомендується проконсультуватися зі своїм лікуючим лікарем.

Прийом даного ліки може викликати гіпокаліємію. При одночасному застосуванні з діуретиками (петльовими та тіазидними) та/або серцевими глікозидами (дигітоксином, дигоксином) підвищується ризик розвитку аритмії.

Умови і терміни зберігання

Зберігати і транспортувати препарат Артродар рекомендується в оригінальній непошкодженій упаковці. Оптимальна температура зберігання даного фармсредства – нижче +25°С. Зберігати капсули потрібно в місцях, недоступних для дитини.

Термін придатності Артродара становить три роки. Його застосування після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці, заборонено.