Даний лікарський засіб відносять до групи нестероїдних протизапальних та протиревматичних засобів.

Зазначений препарат є хондропротекторів, що виробляють знеболюючий і протизапальний ефект, який застосовується при лікуванні хвороб суглобів, виробляють у них дегенеративні зміни.

Препарат здатний знижувати експресію прозапальних цитокінів з допомогою макрофагів і синовиоцитов, пригнічувати миелопероксидазу, бета-глюкуронидазу, а також эластазу, зменшувати кількість металопротеїназ, що містяться в хрящі. Має властивість стимулювати синтез глюкозаміногліканів, а також гіалуронової кислоти.

Виробляє анаболічний і антикатаболічний ефект на хрящ суглоба, відновлюючи його функції. Ефект від впливу препарату проявляється через 2-4 тижні.

Склад і форма випуску

Основна діюча речовина препарату – диацереин.

В якості допоміжних речовини виступають: лактози моногідрат, гіпромелоза, натрію кроскармелоза, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, желатин, натрію лаурилсульфат, тощо.

Препарат виробляється у формі капсул, по 50 мг диацереина у 1 капсулі.

Свідчення

Даний лікарський засіб застосовують при симптоматичному лікуванні:

- остеоартриту (поширене дегенеративне захворювання суглобів);

- остеоартрозу (дегенеративно-дистрофічна хвороба суглобів, яка викликає ураження хрящової тканини суглоба).

Протипоказання

Не застосовується, якщо у пацієнта спостерігається підвищена чутливість (алергія) щодо одного з компонентів, які входять до складу препарату.

Через вміст лактози препарат не слід застосовувати, якщо у пацієнта є спадкова непереносимість галактози, дефіцит лактази Лаппа або порушена мальабсорбція глюкози-галактози.

Припустимо поєднувати прийом з анальгетиками (на першому місяці лікування), іншими нестероїдними препаратами. На час лікування антибіотиками і на період проведення хіміотерапії диацереин слід відмінити. Також не варто приймати даний препарат з іншими речовинами, що впливають на перистальтику кишечника.

З обережністю застосовують при хронічній нирковій недостатності.

Не рекомендується приймати натщесерце, а під час їжі не слід вживати продукти з волокнами або іншими продуктами рослинного походження.

Не слід приймати одночасно з ліками, які містять гідроксид алюмінію і магнію (ці речовини знижують всмоктування диацереина).

Посилює дію ненаркотичних анальгетиків.

Не рекомендується прийом пацієнтам віком старше 65 років.

При виникненні діареї прийом цього лікарського засобу припиняється.

Не застосовується в педіатрії.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Застосовувати для лікування вагітних жінок протипоказано, так як може ускладнити перебіг вагітності.

Грудне годування на час застосування препарату слід припиняти.

Спосіб застосування та дози

Дозування і тривалість лікування даним лікарським засобом визначається лікуючим лікарем, який враховує індивідуальний характер перебігу хвороби та показників роботи організму пацієнта в цілому.

Дорослі зазвичай приймають по 1 капсулі Мовагаина під час прийому їжі, двічі в день – вранці і ввечері. Капсули приймають, запиваючи водою, не розламуючи.

При кліренсі креатиніну більше 30 мг на 1 мл доза знижується до 1 капсулі на добу.

В деяких випадках, з метою адаптації організму протягом першого місяця препарат приймають по 1 капсулі в день, лише потім переходять на стандартну дозу.

Мінімальна тривалість лікування в середньому триває не менше 6 місяців. Допустимо застосування даного препарату та протягом кількох років, якщо цього вимагає стан пацієнта.

Передозування

Передозування зазначеного лікарського засобу може викликати посилення побічних ефектів, найчастіше проявляється такий симптом, як діарея (пронос).

В якості лікування рекомендується зниження дози аж до відміни препарату.

Також рекомендується лікування симптомів.

Побічні ефекти

Терапія цим препаратом може викликати побічні реакції у вигляді:

- прискорення спорожнення кишечника (діарея), яка є проходять симптомом;

- болі в області епігастрію;

- нудота;

- блювання;

- забарвлення сечі в інтенсивний жовтий колір (не має клінічного значення).

У разі, якщо внаслідок прийому даного препарату з'явилися які-небудь незвичайні побічні ефекти, слід звернутися до лікаря з приводу можливих змін схеми лікування.

Умови і терміни зберігання

Термін придатності препарату – не більше 2 років від дати виробництва, вказаної на упаковці.

Зберігати в сухому місці, недоступному для дітей, при температурі не вище 25°С.