Артифлекс Хондро – це засіб, що сприяє гальмуванню дегенерації хрящової тканини і стимулює її регенерацію. Даний фармпрепарат надає протизапальний, хондропротективный (захищає хрящ) та аналгезуючий ефекти.

Склад і форма випуску

Діючий компонент даного фармсредства – хондроїтину сульфат.

Випускається Артифлекс Хондро у формі розчину для ін'єкцій.

Свідчення

Застосування фармпрепарату Артифлекс Хондро сприяє поліпшенню рухливості суглобів, відновленню хрящових поверхонь суглобів і суглобової сумки, нормалізації вироблення суглобної рідини, зменшення інтенсивності болю і поліпшення якості життя.

Також Артифлекс Хондро сприяє прискоренню процесів відновлення кісткової тканини.

Артифлекс Хондро показаний при дегенеративно-дистрофічних патології хребта і суглобів (міжхребцевий остеохондроз, первинний артроз, остеоартроз), переломах (сприяє прискоренню формування кісткової мозолі), пародонтопатії, остеопорозі, а також для терапії наслідків операцій, виконаних на суглобах.

Протипоказання

Артифлекс Хондро не застосовується пацієнтам з гіперчутливістю до нього, зі схильністю до кровоточивості, при тромбофлебітах і ниркової недостатності.

Досвід використання даного фармпрепарату дітям відсутній.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Не слід застосовувати фармсредство Артифлекс Хондро в зазначені періоди.

Спосіб застосування та дози

Препарат Артифлекс Хондро вводиться внутрішньом'язово по одному миллилитру через день. При добрій переносимості дозу зазвичай підвищують до двох мілілітрів (починаючи з четвертої ін'єкції).

Курс терапії засобом Артифлекс Хондро зазвичай становить 25-35 ін'єкцій.

Провести повторний курс можна через шість місяців.

Для отримання стабільного ефекту потрібно ввести не менше 25 ін'єкцій кошти Артифлекс Хондро. Ефект зберігається впродовж багатьох місяців після завершення курсу лікування.

Щоб попередити загострення, пацієнту проводяться повторні курси терапії.

Збільшення дози необхідно проводити під контролем лікаря у пацієнтів з виразкою дванадцятипалої кишки/шлунка, надмірною вагою, при одночасному вживанні діуретиків (сечогінних), а також на початку терапії при потребі прискорити клінічний відповідь.

Не можна змішувати розчин Артифлекс Хондро з розчинами інших фармпрепаратів.

Передозування

На сьогоднішній день повідомлення про передозування фармпрепаратів Артифлекс Хондро відсутні. Однак можна припустити, що в разі перевищення добової дози препарату можуть посилитися його побічні явища. У подібному випадку показане проведення симптоматичного лікування.

Побічні ефекти

При застосуванні фармпрепарату Артифлекс Хондро у пацієнтів можуть спостерігатися такі побічні явища, як шкірні висипання, периферичні набряки, еритема, запаморочення, свербіж, кропив'янка, алопеція (облисіння), дерматит, порушення зору.

Також можливі порушення з боку травний системи: диспептичні явища, нудота, біль у животі, метеоризм, блювання.

При гіперчутливості у пацієнтів також можуть розвиватися різні алергічні реакції, ангіоневротичний набряк, анафілактичний шок.

У місці введення препарату Артифлекс Хондро може виникати гіперемія (почервоніння) та свербіж.

При появі побічних явищ, слід звернутися до лікуючого лікаря за консультацією.

При геморагіях і алергічних реакціях застосування цього фармпрепарату слід припинити.

Умови і терміни зберігання

Зберігати розчин Артифлекс Хондро потрібно при температурі нижче +25°С.

Термін придатності розчину Артифлекс Хондро – два роки.