Нестероїдний протизапальний препарат місцевої дії, який застосовується при суглобових і м'язових болях, на основі диклофенаку натрію.

Основна діюча речовина даного лікарського засобу має знеболюючу, протизапальну та жарознижуючу дію.

Механізм дії зумовлений здатністю диклофенаку пригнічувати біосинтез простагландинів.

Склад і форма випуску

Основна діюча речовина – диклофенак натрію. Додаткові компоненти – изоприловый спирт, аскорбілпальмітат, пропіленгліколь, вода очищена, олія м'яти перцевої, дигідрат, натрію дигідрофосфат, тощо.

Надходить у продаж у вигляді 4-процентного розчину у флакончиках з дозатором, в двох дозах – по 12,5 або 25 грам в обсязі. 1 грам р-ра містить 40 мг диклофенаку натрію.

Розпилюється у вигляді спрею.

Свідчення

Препарат має властивість пригнічувати симптоми гострого і хронічного запалення в тканинах, купірувати біль і усувати гіперемію.

Даний лікарський засіб застосовують для симптоматичного лікування болю, запалень і набряків, виникають при:

- пошкодженні м'яких тканин: травми сухожиль, зв'язок, м'язів і суглобів внаслідок вивихів, розтягнень, гематом, спортивних травм;

- локалізованих форм ревматизму м'яких тканин – тендиніту, включаючи «тенісний лікоть», бурситу, плечового синдрому і периартропатии, локалізовані форми дегенеративного ревматизму (остеоартриту периферичних суглобів та хребта).

Показано застосування в тому числі при ювенільному ревматоїдному, псоріатичному артриті, нападах подагри, полимиозите, дерматомиозите, ревматичної полимиалгии, системну вовчаку, анкілозуючому спондиліті, остеоартрозі.

Топическое застосування диклофенаку швидко усуває біль і раннє знерухомлення суглобів, зменшує набряки, покращує рухову активність рухового апарату. Це дозволяє знизити дози анальгетиків і нестероїдних протизапальних засобів, які одночасно призначаються при пероральному прийомі.

Протипоказання

Протипоказано застосування при наявності гіперчутливості до діючої речовини, ацетилсаліцилової кислоти, нестероїдних протизапальних препаратів або одному з допоміжних компонентів препарату.

Не застосовують, якщо існує ймовірність нападів бронхіальної астми, кропив'янки або гострого риніту, зумовлених прийомом ацетилсаліцилової кислоти або інших нестероїдних протизапальних лікарських засобів в анамнезі.

Не застосовується в педіатрії до досягнення 15-річного віку.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Слід застосовувати з обережністю. Протягом перших двох триместрів застосування можливо тільки в тому випадку, коли лікар вирішить, що небезпека для життя через розвиток захворювання жінки вище, ніж передбачувані ризики від застосування препарату.

Годування груддю на час лікування даним препаратом повинно бути припинено.

Спосіб застосування та дози

Нанести необхідну кількість препарату Аргетт Спрей на шкіру над ураженим місцем. Залежно від площі ураження слід обробити поверхню шкіри, розпорошити спрей, натискаючи на дозатор флакона від 2 до 5 разів. Акуратно втерти спрей в шкіру, після чого обов'язково ретельно вимити руки (виключаючи випадки, коли в лікуванні потребують власне руки).

Наносять препарат до 3-х разів на день, через регулярні часові інтервали.

П'ять натискань – максимальна разова доза, яку не слід перевищувати. Максимально можлива добова доза – 15 натискань, що відповідає 3 грамам спрею, які містять 120 мг диклофенаку натрію.

Лікування припиняється після того, як зникає симптоматика захворювання (біль, набряк, почервоніння). Однак, якщо після закінчення 3 днів не спостерігається поліпшення стану, необхідно звернутися до лікаря за консультацією.

Якщо через тижні симптоми не припинилися, також необхідна консультація лікаря.

Передозування

Ризики передозування практично відсутні. При випадковому пероральному введенні слід провести симптоматичне лікування – промивання шлунка, прийом сорбентів.

Побічні ефекти

Прийом даного ліки може викликати деякі побічні ефекти. Зокрема, процес лікування може супроводжуватися появою:

- шкірними реакціями в місці нанесення препарату у вигляді свербежу, сухості, гіперемія, відчуття печіння, контактного дерматиту;

- генералізованих реакцій шкіри – кропив'янки, ангиоэдемы, фотосенсибілізації, буллезного дерматиту;

- диспепсичних явищ, болю в животі, порушення з боку ШКТ;

- бронхоспазмов, бронхіальної астми, алергічних реакцій.

Побічних дій можна уникнути, знизивши дозу препарату.

Умови і терміни зберігання

Зберігається до 3 років при температурі до 25°С.

Після розкриття упаковки препарат зберігає свої властивості протягом 6 місяців.