Мазь Живокосту дуже ефективний засіб місцевого застосування при м'язових і суглобових болях і запаленнях. Дії препарату призводить до прискорення процесів загоєння ран і виразкових уражень, стимулює процеси регенерації епітелію і зростання кісткової тканини, зменшує больові відчуття. Живокіст, його ще називають живокостом, що входить до складу мазі, є лікувальною рослиною для лікування суглобів та заростання переломів. Препарат має протизапальну і кровоспинну дію. Мазь дуже часто застосовують при повсякденних ударах і спортивних травмах.

Незважаючи на те, що препарат має безрецептурний відпуск з аптек, все ж для тривалої терапії захворювань суглобів необхідно проконсультуватися з лікарем для точного визначення дози і тривалості лікування.

Склад і форма випуску

Препарат Живокосту виробляють у вигляді мазі від світло-коричневого до бежевого кольору, яка має характерний запах

У складі препарату містяться активні компоненти: живокосту настойка, екстрагент - етанол 40% і вітамін Е масляний розчин 98%.

Також додаткові речовини: парафін білий м'який, гліцерин, олія кукурудзяна, емульгатор Т-2, ароматизатор 482.056, метилпарагідроксибензоат, вода очищена.

У пачці з картону упакована одна туба 40 г або банку 25 г, 50 г, 90 р.

Свідчення

Препарат Живокосту призначають та застосовують при:

 • ревматичного болю;

 • ішіасі;

 • невралгії;

 • радикуліті;

 • люмбаго;

 • артралгії;

 • міалгії;

 • артритах спортивних;

 • остеохондрозі;

 • ранах, які довго не загоюються;

 • побутових травмах (забиття, закриті переломи кісток, розтягнення сухожиль);

 • тріщини і сухість шкіри;

 • трофічних виразках.

Протипоказання

Протипоказанням для застосування мазі Живокосту є гіперчутливість до складових речовин і дитячий вік до 18 років.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Препарат Живокосту під час вагітності та годування груддю протипоказаний, оскільки дія препарату може призвести до стимуляції мускулатуру матки.

Спосіб застосування та дози

Препарат Живокосту призначений для зовнішнього застосування.

На поверхню всього хворобливого ділянки необхідно нанести мазь товстим шаром і ретельно втерти в шкіру, цю процедуру слід проводити 2-3 рази на добу. Мазь можна також наносити під пов'язку на ніч. Тривалість терапії залежить від характеру супутньої терапії, від тяжкості самого захворювання і визначається лікарем для кожного пацієнта індивідуально. Лікування препаратом не повинна тривати більше ніж 4-6 тижнів протягом року.

Перед початком застосування мазі обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.

Передозування

При застосуванні препарату Живокосту в дозах, які перевищують рекомендовані дозування або при дуже частому нанесенні можливе посилення проявів побічних ефектів. У разі виникнення алергії слід відмінити застосування мазі і змити залишки зі шкіри.

Побічні ефекти

Застосування препарату Живокосту практично не викликає жодних побічних ефектів за винятком реакцій гіперчутливості, включаючи набряк, свербіж, пропасницю. При появі будь-яких негативних реакцій слід припинити застосування мазі і звернеться за консультацією до лікаря, отже, подальшого застосування мазі або її скасування.

Умови і терміни зберігання

Мазь Живокосту слід зберігати при температурі не вище +20°С, в оригінальній упаковці для захисту від попадання прямих сонячних променів і вологи, місце зберігання не повинно бути доступно дітям.

Термін придатності становить 36 місяців від дати виробництва.

З аптек препарат відпускають без рецепта.