Живокосту Бальзам дуже ефективний засіб місцевого застосування при м'язових і суглобових болях і запаленнях. Дії препарату призводить до усунення або зменшення запалень і набряклість, відновлення нормального кровопостачання суглоба, зняття м'язових спазмів, уповільнення процесів руйнування хряща, поліпшенню живлення суглоба, особливо хрящової тканини, активізації виведення продуктів розпаду (солей, шлаків). Живокіст, його ще називають живокостом, що входить до складу бальзаму, є лікувальною рослиною для лікування суглобів та заростання переломів. Препарат має протизапальну, кровоспинну і зігріваючу дію.

Незважаючи на те, що препарат має безрецептурний відпуск з аптек, все ж для тривалої терапії захворювань суглобів необхідно проконсультуватися з лікарем для точного визначення дози і тривалості лікування.

Склад і форма випуску

Препарат Живокосту Мазь виробляють у вигляді бальзаму для зовнішнього застосування.

У складі препарату містяться активні компоненти: екстракт коренів і листя живокосту лікарського, масло чайного дерева, спирт мурашиний, муміє алтайське, вода, збагачена іонами срібла.

Також додаткові речовини: водно-спиртові та масляні екстракти (шабельника, золотого вуса, кореня шипшини, шоломниці байкальського, лопуха, хондроїтин сульфат, віск емульсійний, D-пантенол, гідролізат неокостенілих рогів марала, консерванти (катон, кемабен), стеарат ДЕГ).

У пачці з картону упакована одна 75 мл

Свідчення

Препарат Живокосту Бальзам призначають та застосовують у цілях профілактики захворювань хребта і суглобів при наявності факторів ризику: професійні обмеження рухливості, гіподинамія, переохолодження та часті застуди. Також препарат застосовують для попередження вікових змін в суглобах.

Протипоказання

Протипоказанням для застосування препарату Живокосту Бальзам є гіперчутливість до складових речовин.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Препарат Живокосту Бальзам під час вагітності та годування груддю протипоказаний, оскільки дія препарату може призвести до стимуляції мускулатуру матки.

Спосіб застосування та дози

На поверхню всього хворобливого ділянки необхідно нанести невелику кількість бальзаму і ретельно втерти в шкіру протягом 3-5 хвилин, цю процедуру слід проводити 2-3 рази на добу. Бальзам можна наносити під пов'язку на ніч. Тривалість терапії залежить від характеру супутньої терапії, від тяжкості самого захворювання і визначається лікарем для кожного пацієнта індивідуально. Лікування препаратом не повинна тривати більше ніж 1,5 місяця.

Перед початком застосування бальзаму обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.

Передозування

При застосуванні препарату Живокосту Бальзам в дозах, які перевищують рекомендовані дозування або при дуже частому нанесенні можливе посилення проявів побічних ефектів. У разі виникнення алергії слід відмінити застосування бальзаму і змити залишки зі шкіри.

Побічні ефекти

Застосування препарату Живокосту Бальзам практично не викликає жодних побічних ефектів за винятком реакцій гіперчутливості, включаючи набряк, свербіж, пропасницю. При появі будь-яких негативних реакцій слід припинити застосування бальзаму і звернеться за консультацією до лікаря, отже, подальшого застосування бальзаму або його скасування.

Умови і терміни зберігання

Живокосту Бальзам слід зберігати при температурі від +5°С до+25°С, в оригінальній упаковці для захисту від попадання прямих сонячних променів і вологи, місце зберігання не повинно бути доступно дітям.

Термін придатності становить 2 роки.

З аптек препарат відпускають без рецепта.