Шабельник-Живокіст дуже ефективний засіб місцевого застосування при м'язових і суглобових болях, набряках і запаленнях. Дії препарату приводить до поліпшення кровообігу, насичує тканини киснем, прискорення процесів загоєння ран, стимулює процеси регенерації епітелію і зростання кісткової тканини, зменшує больові відчуття і набряки. Живокіст, його ще називають живокостом, що входить до складу препарату, є лікувальною рослиною для лікування суглобів та зняття м'язових спазмів і набряклості. Шабельник, який також є складовим компонентом препарату, застосовують у медицині для лікування хвороб опорно-рухового апарату, має протизапальні і болезаспокійливі властивості. Також препарат Шабельник-Живокіст дуже часто застосовують при повсякденних ударах, спортивних травмах і при підвищених фізичних навантаженнях, так як він не тільки знімає больові відчуття, але і нормалізує рухливість суглобів.

Загалом, гель-бальзам має кровоспинну, протизапальну, заспокійливу і зігріваючим ефектом. Незважаючи на те, що препарат має безрецептурний відпуск з аптек, все ж для тривалої терапії захворювань суглобів необхідно проконсультуватися з лікарем для точного визначення дози і тривалості лікування.

Склад і форма випуску

Препарат Шабельник-Живокіст виробляють у вигляді гелю-бальзаму для зовнішнього застосування.

У складі препарату містяться: екстракт живокосту, екстракт шабельника, екстракт волоського горіха, ефірна олія лаванди, екстракт бузини чорної, ефірне масло ялівцю, допоміжні речовини.

У пачці з картону упакована одна туба 70 мл, 75 мл

Свідчення

Препарат Шабельник-Живокіст призначають та застосовують при:

Протипоказання

Протипоказанням для застосування препарату Шабельник-Живокіст є гіперчутливість до складових речовин.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Препарат Шабельник-Живокіст під час вагітності та годування груддю протипоказаний, оскільки дія препарату може призвести до стимуляції мускулатуру матки.

Спосіб застосування та дози

Препарат Шабельник-Живокіст призначений для зовнішнього застосування.

На поверхню всього хворобливого ділянки необхідно нанести гель-бальзам і ретельно круговими рухами втерти в шкіру, цю процедуру слід проводити 2-3 рази на добу.

Тривалість терапії залежить від характеру супутньої терапії, від тяжкості самого захворювання і визначається лікарем для кожного пацієнта індивідуально. Перед початком застосування препарату обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.

Передозування

При застосуванні препарату Шабельник-Живокіст в дозах, які перевищують рекомендовані дозування або при дуже частому нанесенні можливе посилення проявів побічних ефектів. У разі виникнення алергії слід відмінити застосування гелю-бальзаму і змити залишки зі шкіри.

Побічні ефекти

Застосування препарату Шабельник-Живокіст практично не викликає жодних побічних ефектів за винятком реакцій гіперчутливості, включаючи набряк, свербіж, пропасницю. При появі будь-яких негативних реакцій слід припинити застосування препарату та звернутися за консультацією до лікаря, отже, подальшого застосування або його скасування.

Умови і терміни зберігання

Препарат Шабельник-Живокіст слід зберігати при температурі не вище +20°С, в оригінальній упаковці для захисту від попадання прямих сонячних променів і вологи, місце зберігання не повинно бути доступно дітям.

Термін придатності вказаний на упаковці від виробника.

З аптек препарат відпускають без рецепта.