Памидрия-60 є препаратом, який впливає на мінералізацію і структуру кісток, зменшує вираженість гіперкальціємії, уповільнює або усуває збільшення змін скелета, а також їх наслідків, таких як: компресія спинного мозку, переломи, гіперкальціємія, потреба у хірургічних втручань і променевої терапії. Це інгібітор резорбції кісткових тканин, яку надають остеокласти. Препарат також знижує біль, яка викликана ураженням кісток, в комплексі з планової протипухлинною терапією, спостерігалося уповільнення розвитку кісткових метастазів.

Склад і форма випуску

Препарат Памидрия-60 випускається у вигляді лиофилизата, це щільна маса або частинки пористої маси білого або практично білого кольору для приготування розчину для інфузій. Основним компонентом препарату значиться натрію памидроната пентагідрат 60 мг або 90 мг, в якості допоміжних речовин у складі позначені: кислота фосфорна, маніт. Упаковка містить один скляний флакон.

Показання до застосування

Препарат Памидрия-60 застосовують для лікування у дорослих захворювань, які супроводжуються надмірною активністю остеокластів:

• гіперкальціємія, яка викликана злоякісними пухлинами;

• хвороба Педжета;

• метастази злоякісних пухлин у кістках (переважно остеолитического типу) і множинна мієлома (мієломна хвороба).

Протипоказання

Застосування препарату Памидрия 60 протипоказане, якщо у пацієнта є підвищена чутливість до складових речовин розчину і в дитячому віці.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Застосування у період вагітності та жінкам, які годують груддю, протипоказано.

Спосіб застосування та дози

Перед застосуванням препарат Памидрия 60 розчиняють у стерильній воді для ін'єкцій. Отриманий розчин додатково розводять з 0,9% розчином натрію хлориду або 5% розчином глюкози.

Вводиться розчин повільно, внутрішньовенно, у вигляді 2-ох годинній інфузії, 250 мл розчину міститься 90 мг препарату. При гіперкальціємії і мієломної хвороби розчин вводять у вигляді 4-ох годинній інфузії, в 500 мл розчину міститься 90 мг препарату.

При метастазах злоякісних пухлин у кістках (переважно остеолитического типу) і множинній мієломі, препарат застосовують у вигляді разових інфузій у дозі 90 мг з інтервалом 4 тижні. Пацієнтам, які отримують хіміотерапію, інфузії проводять кожні 3 тижні.

При хворобі Педжета доза препарату становить 180-210 мг. Вводиться як 6 інфузій (по 30 мг 1 раз на тиждень) або як 3 інфузії (по 60 мг через тиждень), якщо це стосується дози 180 мг. У разі якщо для однієї інфузії планується доза 60 мг, то для першого введення застосовують дозу 30 мг, це що стосується дози 210 мг. До досягнення ремісії захворювання або у випадку загострення цей режим дозування повторюють через півроку, але вже пропускають першу дозу 30 мг.

При гіперкальціємії, яку викликають злоякісні опухли, рекомендується провести регідратацію хворого 0,9% розчином натрію хлориду. Загальний об'єм дози препарату, що застосовується під час курсу лікування, залежить від початкового рівня кальцію у крові хворого. При насиченості кальцію в крові меньше ніж 3 ммоль/л сумарна доза становить 15-30 мг препарату. При насиченості кальцію в крові 3 – 3.5 ммоль/л, сумарна доза становить 60-90 мг препарату. При насиченості кальцію в крові 3.5 – 4 ммоль/л, сумарна доза становить 30-60 мг препарату. При насиченості кальцію в крові більше 4 ммоль/л, сумарна доза становить 90 мг препарату. Сумарна доза може вводитися у вигляді одноразової інфузії, так і у вигляді декількох інфузій, з інтервалом 2-4 дні. Гранично-допустима доза 90 мг.

Передозування

Передозування препаратом Памидрия 60 може викликати: гіпокальціємію, парестезію, артеріальну гіпотензію і тетанії. Симптоми передозування усувають з допомогою інфузії кальцію глюконату.

Побічні ефекти

При застосуванні препарату Памидрия 60 найпоширенішими побічними ефектами є: гіпокальціємія, анемія, лихоманка, тромбоцитопенія, парестезії, лімфоцитопенія, тетанія, кон'юнктивіт, безсоння, головний біль і сонливість. Також висип, грипоподібні симптоми, у місці введення інфузії може виникнути: біль, набряк, почервоніння, флебіт, затвердіння і тромбофлебіт. Найчастішими негативними реакціями на застосування препарату є: гіпомагніємія, гіпокаліємія, підвищення насиченості креатиніну в крові, міалгія, артралгія, транзиторні болі в кістках.

Іноді застосування препарату може викликати: анафілактичний шок, алергічні реакції, задишку, бронхоспазм, набряк Квінке, судоми, занепокоєння, запаморочення. Також летаргію, диспепсія, свербіж, м'язові спазми, гостру ниркову недостатність, гломерулосклероз, гипофосфатемию. Можливі зміни функціональних печінкових проб, увеїт, підвищення насиченості сечовини крові, артеріальна гіпертензія та гіпотензія, запор, нудота, анорексія, блювання, біль у животі, гастрит, діарея.

У виняткових випадках можуть проявитися: порушення орієнтації, склерит, зорові галюцинації, эписклерит, задишка, гематурія, ксантопсія, ускладнення супутніх захворювань нирок, застійна серцева недостатність і нездужання.

Умови і терміни зберігання

Препарат Памидрия 60 необхідно зберігати у справжньої упаковці, температура в місці зберігання не повинна перевищувати + 30°C, подалі від дітей. Приготовлений розчин зберігати не більше 24 годин, при температурному режимі від + 2°C до + 8°C. Термін придатності становить 2 роки від дати випуску. Відпустку лише за пред'явлення рецепта, який виписав лікар.