Динатрію памідронат Мейн є препаратом, який впливає на мінералізацію і структуру кісток, зменшує вираженість гіперкальціємії, уповільнює або усуває збільшення змін скелета, а також їх наслідків, таких як: компресія спинного мозку, переломи, гіперкальціємія, потреба у хірургічних втручань і променевої терапії. Це інгібітор резорбції кісткових тканин, яку надають остеокласти. Препарат також знижує біль, яка викликана ураженням кісток, в комплексі з планової протипухлинною терапією, спостерігалося уповільнення розвитку кісткових метастазів.

Склад і форма випуску

Препарат Динатрію Памідронат Мейн випускається у вигляді безбарвного розчину без видимих частинок для проведення інфузій. Основним компонентом препарату значиться натрію памидроната пентагідрат 3 мг, 6 мг або 9 мг (в 1 мл розчину), в якості допоміжних речовин у складі позначені: кислота фосфорна, манітол, вода для ін'єкцій, натрію гідроксид. Упаковка містить один скляний флакон по 15 мг, 30 мг, 60 мг або 90 мг.

Показання до застосування

Препарат Динатрію Памідронат Мейн застосовують для лікування у дорослих захворювань, які супроводжуються надмірною активністю остеокластів:

• гіперкальціємія, яка викликана злоякісними пухлинами;

• хвороба Педжета;

• метастази злоякісних пухлин у кістках (переважно остеолитического типу) і множинна мієлома (мієломна хвороба).

Протипоказання

Застосування препарату Динатрію Памідронат Мейн протипоказане, якщо у пацієнта є підвищена чутливість до складових речовин розчину, тяжка ниркова недостатність і в дитячому віці.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Застосування препарату Динатрію Памідронат Мейн в період вагітності та жінкам, які годують груддю, протипоказано.

Спосіб застосування та дози

Перед застосуванням препарат Динатрію Памідронат Мейн додатково розводять з 0,9% розчином натрію хлориду або 5% розчином глюкози.

Вводиться розчин повільно, внутрішньовенно, у вигляді 2-ох годинній інфузії, 250 мл розчину міститься 90 мг препарату. При гіперкальціємії і мієломної хвороби розчин вводять у вигляді 4-ох годинній інфузії, в 500 мл розчину міститься 90 мг препарату.

При метастазах злоякісних пухлин у кістках (переважно остеолитического типу) і множинній мієломі, препарат застосовують у вигляді разових інфузій у дозі 90 мг з інтервалом 4 тижні. Пацієнтам, які отримують хіміотерапію, інфузії проводять кожні 3 тижні.

При хворобі Педжета доза препарату становить 180-210 мг. Вводиться як 6 інфузій (по 30 мг 1 раз на тиждень) або як 3 інфузії (по 60 мг через тиждень), якщо це стосується дози 180 мг. У разі якщо для однієї інфузії планується доза 60 мг, то для першого введення застосовують дозу 30 мг через кожні 2 тижні, це що стосується дози 210 мг. До досягнення ремісії захворювання або у випадку загострення цей режим дозування повторюють через півроку, але вже пропускають першу дозу 30 мг.

При гіперкальціємії, яку викликають злоякісні опухли, рекомендується провести регідратацію хворого 0,9% розчином натрію хлориду. Загальний об'єм дози препарату, що застосовується під час курсу лікування, залежить від початкового рівня кальцію у крові хворого. При насиченості кальцію в крові меньше ніж 3 ммоль/л сумарна доза становить 15-30 мг препарату. При насиченості кальцію в крові 3 – 3.5 ммоль/л, сумарна доза становить 60-90 мг препарату. При насиченості кальцію в крові 3.5 – 4 ммоль/л, сумарна доза становить 30-60 мг препарату. При насиченості кальцію в крові більше 4 ммоль/л, сумарна доза становить 90 мг препарату. Сумарна доза може вводитися у вигляді одноразової інфузії, так і у вигляді декількох інфузій, з інтервалом 2-4 дні. Гранично-допустима доза 90 мг.

Передозування

Передозування препаратом Динатрію Памідронат Мейн може викликати: гіпокальціємію, парестезію, артеріальну гіпотензію і тетанії. Симптоми передозування усувають з допомогою інфузії кальцію глюконату.

Побічні ефекти

При застосуванні препарату Динатрію Памідронат Мейн найбільш поширеними побічними ефектами є: гіпокальціємія, анемія, лихоманка, тромбоцитопенія, парестезії, лімфоцитопенія, тетанія, кон'юнктивіт, безсоння, головний біль і сонливість. Також висип, грипоподібні симптоми, у місці введення інфузії може виникнути: біль, набряк, почервоніння, флебіт, затвердіння і тромбофлебіт. Найчастішими негативними реакціями на застосування препарату є: гіпомагніємія, гіпокаліємія, підвищення насиченості креатиніну в крові, міалгія, артралгія, транзиторні болі в кістках.

Іноді застосування препарату може викликати: анафілактичний шок, алергічні реакції, задишку, бронхоспазм, набряк Квінке, судоми, занепокоєння, запаморочення. Також летаргію, диспепсія, свербіж, м'язові спазми, гостру ниркову недостатність, гломерулосклероз, гипофосфатемию. Можливі зміни функціональних печінкових проб, увеїт, підвищення насиченості сечовини крові, артеріальна гіпертензія та гіпотензія, запор, нудота, анорексія, блювання, біль у животі, гастрит, діарея.

У виняткових випадках можуть проявитися: порушення орієнтації, склерит, зорові галюцинації, эписклерит, задишка, гематурія, ксантопсія, ускладнення супутніх захворювань нирок, застійна серцева недостатність і нездужання.

Умови і терміни зберігання

Препарат Динатрію Памідронат Мейн необхідно зберігати у справжньої упаковці, температура в місці зберігання не повинна перевищувати + 25°C, подалі від дітей. Не можна заморожувати. Приготовлений розчин зберігати не більше 24 годин при кімнатній температурі. Термін придатності становить 2 роки від дати випуску. Відпустку лише за пред'явлення рецепта, який виписав лікар.