Даний лікарський засіб відноситься до групи препаратів, що впливають на структуру та мінералізацію кісткової тканини. Застосовується, в основному, для лікування остеопорозу. Принцип дії грунтується на фармакологічних властивостях діючого компонента препарату - Алендроновой кислоти (Alendronic acid). Це речовина аминобифосфонат, що взаємодіє з гідроксиапатитом в кості, як і інші біфосфонати. Препарат сприяє відновленню здорового балансу між руйнуванням (резорбцією) і утворенням кістки. Надає позитивний вплив на формування кісткової тканини, збільшення мінеральної щільності кістки, а також на регуляцію фосфорно-кальцієвого обміну.

На всмоктуваність препарату можуть впливати повноцінний прийом їжі, вживання мінеральної води, солодкої газованої води, чаю і т. д. Після всмоктування діюча речовина препарату потрапляє спочатку в м'які тканини, потім в кісткову тканину. Засвоюваність становить 0,64%. Виведення близько 50% алендроновой кислоти відбувається через нирки. Виведення з кісткової тканини відбувається приблизно через 10 років.

Форма випуску, склад

Препарат випускають у вигляді таблеток для прийому всередину, по 4 шт. в пластинці з осередками. В одній пачці 1 платівка.

Склад однієї таблетки Осталон: алендроновая кислота, у вигляді алендроната тригідрату натрію 91,35 мг, кремнію діоксид безводний, магнію стеарат, целюлоза мікрокристалічна, кроскармелоза натрію.

Показання до застосування

Препарат Осталон призначають для:

- лікування остеопороза;

- профілактики переломів, переломів спинного хребця і головки тазостегнової кістки в період постменопаузи у жінок;

Протипоказання

Засіб протипоказано приймати особам з непереносимістю, будь-яких компонентів препарату, а також:

- при наявності гіпокальціємії;

- при наявності захворювань стравоходу;

- з нирковою недостатністю або порушенням функції нирок;

- у дитячому віці.

Обережно слід призначати препарат пацієнтам з хворобами верхнього відділу шлунково-кишкового тракту і стравоходу (гастрит, виразка, дисфагія дуоденіт, кровотечі). Це пов'язано з тим, що алендроновая кислота негативно впливає на стан слизової оболонки стравоходу і шлунка. Саме тому дуже важливо дотримуватися вертикальне положення приблизно 30-40 хвилин після прийому таблетки Осталон, щоб уникнути подразнення слизової оболонки верхніх відділів ШКТ. Не рекомендується застосовувати препарат при наявності онкологічних захворювань під час променевої та хіміотерапії. Слід пам'ятати про те, що ризик розвитку остеонекроза щелепи зростає, за умови прийому глюкокортикостероїдів, під час лікування препаратом. З цієї ж причини слід уникати хірургічних втручань, при стоматологічних патологій.

Період вагітності і грудного вигодовування

Використання лікарського засобу під час вагітності протипоказане.

Спосіб застосування

Таблетки Осталон приймають внутрішньо, вранці, на порожній шлунок (для збільшення абсорбції), по 1 таблетці, дозуванням 70 мг, 1 раз в 7 днів. Тривалість лікування визначається лікарем. У випадку пропуску одного прийому таблетки вранці, не слід приймати ліки днем. Необхідно перенести прийом препарату на 1 день. Важливо знаходиться у вертикальному положенні близько години після прийому таблетки, так як це знижує ризик подразнення слизової оболонки стравоходу.

Передозування

При перевищенні зазначених доз можливе виникнення таких наслідків:

- гіпофосфатемія;

- гіпокальціємія;

- остеонекроз щелепи (рідко);

Побічні ефекти

При лікуванні препаратом Осталон у пацієнтів спостерігалися такі небажані прояви:

- печія;

- езофагіт;

- виразка шлунка;

- болі в животі;

- нудота;

- блювання;

- розлад стільця;

- здуття живота;

- кровотеча в шлунку (рідше);

- звуження стравоходу (рідко);

- головний біль;

- гіпокальціємія;

- слабкість у м'язах;

- болі в суглобах;

- остеонекроз щелепи у пацієнтів з супутнім онкологічним захворюванням (рідко).

- шкірний висип;

- свербіж;

- набряклість.

Умови зберігання

Препарату необхідно забезпечити зберігання далеко від сонячного світла з обмеженим до нього доступом дітей.