Ибандроновая кислота вважається високоактивним азотовмісних бисфосфонатом, який надавати селективну дію на кісткову тканину. Крім цього, вона специфічно гальмує активність остеокластів і не має прямого впливу на формування кісток. Кислота не змінює процес поповнення пулу остеокластів. При використанні Ибандроновой кислоти у терапії жінок, які перебувають на стадії менопаузи вона знижує підвищену швидкість оновлення кісткової тканини до рівня пременопаузи, що сприяє прогресивному збільшенню кісткової маси та зменшенню вірогідності переломів.

Склад і форма випуску

Виготовляється у вигляді концентрату, призначеного для приготування розчину для інфузій. Концентрат міститься у флаконах по одному в картонній коробці.

В 1 мл концентрату містить натрію ибандроната моногідрату 1,125 мг, що дорівнює 1 мг ибандроновой кислоти.

В одному флаконі містить натрію ибандроната моногідрату 6,75 мг, що дорівнює 6 мг ибандроновой кислоти. Препарат міститься по 6 мл у скляних флаконах, виготовлених з безкольорового скла.

Свідчення

Препарат використовується в терапії гіперкальціємії пухлинної етіології. Ибандроновая Кислота-Віста застосовується для попередження скелетних ушкоджень, таких як патологічні переломи, а також ураження кісткової тканини, які потребують променевої терапії або хірургічного лікування у пацієнтів, що страждають на рак молочної залози або метастатичним ураженням кісткової тканини.

Протипоказання

Не призначається хворим, які страждають непереносимістю Ибандроновой кислоти або мають важкі форми ниркової або печінкової дисфункції.

Крім цього, Ибандроновая Кислота-Віста не застосовується в терапії дітей, а також жінок, які перебувають на стадії грудного вигодовування і вагітності.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Застосування Ибандроновой Кислоти-Віста протипоказано в період вагітності і лактації.

Спосіб застосування та дози

Препарат може призначати тільки лікар, який має досвід лікування злоякісних новоутворень. Введення Ибандроновой Кислоти-Віста здійснюється тільки в стаціонарі. Визначення дози препарату здійснюється з урахуванням загального стану хворого, типу пухлини і вираженості симптомів гіперкальціємії.

Для профілактики скелетних ушкоджень у хворих, які страждають на рак молочної залози і метастатичним ураженням кісток, пацієнти отримують по 6 мг препарату, попередньо розведеної в 100 мл 0,9% ізотонічного розчину натрію хлориду або 100 мл 5% розчину глюкози.

Лікарський засіб вводиться тільки внутрішньовенно краплинно протягом не менш ніж 15 хвилин. Введення препарат здійснюється раз на 3 або 4 тижні.

Передозування

Вірогідність отруєння Ибандроновой Кислотою-Віста незначна. Під час доклінічного вивчення препарату було встановлено, що його введення у високих дозах може чинити токсичну дію на нирки і печінку.

При виявленні ознак гострого передозування хворому призначають відповідне лікування.

Побічні ефекти

Іноді введення Ибандроновой Кислоти-Віста може супроводжуватися підвищенням температури тіла, розвитком грипоподібного синдрому, атипових переломів стегна, остеонекроза щелепних кісток, алергічних реакцій, запаленням ока, диспепсичними розладами, бронхоспазмом.

Умови і терміни зберігання

Ибандроновая Кислота-Віста повинна зберігатися в недоступних для дітей місцях при температурі не вище 25 градусів. Тривалість зберігання препарату – 2 роки.