Дія препарату обумовлена наявністю в його складі золендроновой кислоти, належить до класу бісфосфонатів, здатних чинити на кісткову тканину специфічний вплив. Золендроновая кислота вважається одним з найсильніших інгібітор остеокластів, що беруть участь у руйнуванні кісткової тканини.

Селективне вплив бісфосфонатів на стан кісткової тканини засноване на їх високій спорідненості з мінералізованою кістковою тканиною. В процесі досліджень вдалося з'ясувати, що незважаючи на те, що Зометы можуть зупиняти руйнування кісткової тканини, вони не роблять впливу на її мінералізацію, формування і механічні характеристики.

Склад і форма випуску

Виготовляється у вигляді концентрату, призначеного для внутрішньовенного повільного введення. В одному мл концентрату містить 0,8 мг золедроновой кислоти. Концентрат міститься по 5 мл у флаконах, виготовлених з пластику.

Свідчення

Золедронат-Тева застосовується для профілактики розвитку симптомів, що виникають при руйнуванні кісткової тканини: компресії хребетного стовбура, патологічних переломів, ускладнень після хірургічних втручань, негативних наслідків променевої терапії або гіперкальціємії, що виникла на тлі злоякісного новоутворення. Концентрат використовують в терапії осіб, які знаходяться на пізніх стадіях злоякісних новоутворень.

Протипоказання

Не використовується в терапії осіб з раніше виявленої непереносимістю золедроновой кислоти або інших бісфосфонатів. У зв'язку з відсутністю достовірної інформації щодо безпеки використання золедроновой кислоти для розвитку новонародженого або плода препарат не призначають жінкам, що годують і вагітним.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Грудне вигодовування і вагітність не сумісні з використанням препарату.

Спосіб застосування та дози

Золедронат-Тева може вводити тільки лікар, який раніше практикував введення бісфосфонатів.

Золедронат-Тева заборонено вводити з розчинами для внутрішньовенного введення, що містять кальцій або інші двовалентні катіони.

Для приготування розчину для інфузії необхідно 4 мл концентрату розвести в 100 мл 0,5% розчину глюкози або 0,9% натрію хлориду. Приготовлений розчин вводиться одноразово протягом 15 хвилин.

Для попередження розвитку симптомів резорбції кісткової тканини у хворих зі злоякісними новоутвореннями на пізніх стадіях рекомендується вводити по 4 мг кошти, попередньо розведених у 100 мл глюкози або натрію хлориду у вигляді інфузії один раз на 3 або 4 тижні.

Під час лікування Золедронат Медак пацієнти повинні щоденно отримувати препарати кальцію по 500 мг та 400 МО вітаміну D.

Передозування

Для передозування Золедронат-Тева характерно розвиток порушень в роботі нирок і змін електролітного складу сироватки крові. При розвитку симптомів гіпокальціємії показане внутрішньовенне введення кальцію глюконату.

Побічні ефекти

Золедронат-Тева може викликати розвиток у пацієнта анемії, тромбоцитопенії, лейкопенії, панцитопенії, головних болів, парестезії, запаморочення, тремору, підвищеної сонливості, епілептичних нападів, порушення сну, сплутаність свідомості, кон'юнктивітів, увеїтів, эписклеритов, алергічних реакцій, болю в кістках, міалгія, артралгії, остеонекроза зовнішнього слухового проходу, ниркової дисфункції, аритмії, периферичних набряків і м'язових судом, диспепсичних порушень, задишки і кашлю.

Умови і терміни зберігання

Золедронат-Тева рекомендується зберігати в місцях, які захищені від проникнення сонячного світла, при температурі не більше 30 градусів. Концентрат при дотриманні основних умов може зберігатися не більше 2 років.