Основна діюча речовина препарату – золендроновая кислота, що відноситься до нового класу бісфосфонатів. Вона інгібує руйнівну дію остеокластів на кісткову тканину.

Селективне вплив бісфосфонатів на стан кісткової тканини обумовлено їх високою ступенем схожості з мінералізованою кістковою тканиною. В процесі досліджень було виявлено, що Зометы гальмують руйнування кісткової тканини, але при цьому вони не впливають на її мінералізацію, формування, а також не змінюють її механічні властивості.

Склад і форма випуску

Концентрований розчин для інфузійного введення. В 5 мл концентрату містить 4 мг золедроновой кислоти.

Препарат виготовляється у флаконах, по одному в одній картонній упаковці.

Свідчення

Золедроновая Кислота-Віста використовується для попередження розвитку симптомів, асоційованих з руйнуванням кісткової тканини, таких як компресія хребетного стовбура, патологічні переломи, ускладнення після хірургічних втручань, ускладнення наслідки променевої терапії або гіперкальціємії, що виникла на тлі злоякісної пухлини. Її застосовують в терапії пацієнтів, які знаходяться на пізніх стадіях злоякісних новоутворень.

Крім цього, Золедроновая Кислота-Віста може використовуватися для лікування гіперкальціємії, зумовленої прогресуванням злоякісної пухлини.

Протипоказання

Не призначається особам з раніше встановленою непереносимістю золедроновой кислоти або інших бісфосфонатів. Препарат не використовують у терапії жінок на стадії вагітності і грудного вигодовування.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Препарат не може застосовуватися в терапії вагітних і годуючих, так як безпека використання золедроновой кислоти для новонародженого або плоду не підтверджена відповідними дослідженнями.

Спосіб застосування та дози

Золедроновая Кислота-Віста може вводитися тільки лікарем, який має досвід застосування в лікувальних цілях бісфосфонатів.

Перед використанням 4 мг концентрату слід розвести у 100 мл 0,5% розчину глюкози або 0,9% розчину натрію хлориду. Приготовлений препарат вводиться протягом не менше 15 хвилин.

Золедроновая Кислота-Віста не призначена для спільного використання з розчинами для внутрішньовенного введення, у складі яких є кальцій або інші двовалентні катіони.

Передозування

Введення Золедроновой Кислоти-Віста у високих дозах може спричинити розвиток ниркової недостатності і зміна електролітного складу сироватки крові. При виникненні гіпокальціємії пацієнта необхідно внутрішньовенне введення кальцію глюконату.

Побічні ефекти

Лікування Золедроновой Кислоти-Віста може стати причиною розвитку у пацієнта анемії, тромбоцитопенії, лейкопенії, панцитопенії, головних болів, парестезії, запаморочення, тремору, підвищеної сонливості, епілептичних нападів, порушення сну, сплутаність свідомості, кон'юнктивітів, увеїтів, эписклеритов, диспепсичних порушень, задишки, кашлю, алергічних реакцій, болю в кістках, міалгія, артралгії, остеонекроза зовнішнього слухового проходу, ниркової дисфункції, аритмії, периферичних набряків і м'язових судом.

Умови і терміни зберігання

Золедроновая Кислота-Віста повинна зберігатися в оригінальній упаковці в місцях, які захищені від світла і не доступні для дітей. Тривалість зберігання концентрату – 3 роки.