Золендроновая кислота – це речовина, що відноситься до нового класу високоефективних бісфосфонатів. Вона чинить інгібуючу дію на резорбцію кісткової тканини, викликану дією остеокластів.

Бісфосфонати мають селективну дію на мінералізовану кісткову тканину, так як мають з нею високим ступенем схожості. Золендроновая кислота не чинить негативного впливу на мінералізацію, формування і механічні властивості кістки.

Крім цього, золендроновая кислота володіють протипухлинною дією, що забезпечує їй високу ефективність у терапії кісткових метастазів.

Склад і форма випуску

Концентрований розчин для інфузійного введення. В 5 мл концентрату містить 4 мг золедроновой кислоти.

Свідчення

Золедроновая Кислота-Тева використовується для профілактики виникнення симптомів, характерних для руйнування кісткової тканини, що проявляються компресією хребетного стовбура, патологічними переломами, ускладнення після хірургічного втручання, негативними наслідками променевої терапії, а також гіперкальціємії, асоційованої з прогресуючим розвитком злоякісної пухлини. Концентрат застосовують у терапії осіб, які знаходяться на пізніх стадіях злоякісних новоутворень.

Протипоказання

Абсолютними протипоказаннями для призначення препарату є період вагітності, годування грудьми, непереносимість золедроновой кислоти та інших бісфосфонатів.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

У зв'язку з недоліком інформації не застосовується в терапії цих хворих.

Спосіб застосування та дози

Введення зометов проводить тільки лікар, що має досвід їх використання.

Перед введенням 4 мг концентрату слід розвести у 100 мл 0,5% розчину глюкози або 0,9% розчину натрію хлориду. Приготовлений препарат вводиться шляхом інфузії протягом щонайменше 15 хвилин.

Золедроновая Кислота-Тева не призначена для спільного застосування з розчинами для внутрішньовенного введення, що містять кальцій або інші двовалентні катіони.

Для попередження розвитку симптомів руйнування кісткової тканини у пацієнтів зі злоякісними новоутвореннями на пізніх стадіях хворий повинен отримувати по 4 мг кошти, попередньо розведених у 100 мл глюкози або натрію хлориду, за допомогою інфузії один раз на 3 або 4 тижні.

Передозування

Офіційно не повідомлялося про випадки гострого передозування золедроновой кислоти. Однак відомо, що при її введенні у високих дозах у пацієнтів може спостерігатися розвиток ниркової недостатності і порушення електролітного складу плазми. При розвитку у пацієнта симптомів гіпокальціємії рекомендовано внутрішньовенне введення кальцію глюконату.

Побічні ефекти

Введення Золедроновой Кислоти-Тева може викликати у пацієнта порушення роботи органів кровотворення, головний біль, периферичні набряки, запаморочення, м'язові болі, судоми, тремор нижніх або верхніх кінцівок, кон'юнктивіти, ниркову дисфункцію, алергічні реакції та аритмію.

Умови і терміни зберігання

Золедроновая Кислота-Тева повинна зберігатися в темних і абсолютно не доступних для дітей місцях. Тривалість зберігання концентрату – 2 роки.