Препарат Гиалган Фідія застосовують при патології опорно-рухового апарату.

Основна речовина препарату гіалуронова кислота – це компонент, що міститься у складі синовіальної рідини і суглобового хряща у високих концентраціях. Лікарські властивості гіалуронової кислоти сприяють еластичності і в'язкості синовіальної рідини, оновленню тканин і формування протеогліканів в суглобовому хрящі, поліпшення функції суглобів, стимулює природне утворення гіалуронової кислоти всередині суглоба. Має протизапальну та анальгетичну дію.

Форма випуску, склад

Препарат Гиалган Фідія виробляють у вигляді прозорого високов'язкого водного розчину для проведення ін'єкцій.

У складі 2 мл препарату міститься активний компонент натрієва сіль гіалуронової кислоти 20 мг.

Додаткові речовини: натрію дигідрофосфат, натрію хлорид, дигідрат, додекагідрат, натрію фосфат, вода для ін'єкцій.

Упаковка: в пачці 1 скляний флакон 2 мл або 1 попередньо заповнений 2 мл препарату скляний шприц.

Показання до застосування

Препарат застосовують і призначають при артритах колінних суглобів, остеоартрозі та посттравматичних змін суглобів, для купірування болю і кращої рухливості суглобів. Також препарат показаний в якості допоміжної терапії при ортопедичній хірургії.

Протипоказання

Застосування препарату Гиалган Фідія протипоказано при індивідуальній непереносимості входять до складу компонентів або білка домашньої птиці, важких порушення функціональної діяльності печінки. Не застосовують препарат при наявності інфекцій, шкірних захворювань або пошкоджень шкіри, а області введення ін'єкції, а також у дитячому віці.

Період вагітності і грудного вигодовування

У період вагітності і годування груддю застосування препарату не рекомендується, за винятком випадків крайньої необхідності і тільки після оцінки лікуючого лікаря співвідношення користі для матері та ризику для плода або дитини.

Спосіб застосування

Препарат Гиалган Фідія призначений для внутрішньосуглобового введення.

Дорослим пацієнтам вводять по 2 мл розчину в тазостегнові і колінні суглоби 1 раз в тиждень. Тривалість курсу лікування 5 тижнів (5 ін'єкцій).

Рекомендується після введення препарату протягом перших 2-ух доби не перевантажувати суглоб, зокрема, це стосується тривалих навантажень.

Передозування

Випадків передозування препаратом зафіксовано не було. Якщо не перевищувати дозу, зазначену в інструкції, отруєння препаратом бути не може.

Побічні реакції

Застосування препарату Гиалган Фідія може викликати помірну болючість, збільшення вмісту рідини в порожнині суглоба, набряк, порушення рухливості суглобів геморагії, скутість і запалення суглобів, синовіт, почервоніння, підвищення температури в області ін'єкції. Всі ці побічні ефекти є короткочасними і зазвичай проходять протягом кількох діб. Зрідка відзначалися прояви алергічних реакцій, таких як висипання, екзема, еритема, дерматит свербіж і кропив'янка, також іноді виникали анафілактичні реакції, реактивний і бактеріальний артрит.

Умови зберігання

Основні умови зберігання розчину Гиалган Фідія: температура до +25°С, недоступність дітям, оригінальна упаковка і місце без потрапляння прямих сонячних променів.

Зберігати 36 місяців від дати виробництва. Відпуск за рецептом.