Препарат Суплазин в своєму складі містить гіалуронову кислоту (фізіологічний компонент синовіальної рідини), який відіграє дуже важливу роль у підтримці біологічної мастила суглоба та активації процесів оновлення тканин суглобових хрящів.

Людські суглоби це складний механізм, що забезпечує рух кісткової тканини. Зниження кількості синовіальної рідини призводить до підвищених навантажень на суглоб і сприяє розвитку мікротравм, тріщин, набряків, запальних процесів і хворобливих відчуттів. Розчин Суплазина дозволяє заповнити дефіцит суглобової рідини і забезпечує повноцінну роботу суглобів. Позитивний результат можна побачити вже після першої ін'єкції.

Форма випуску, склад

Препарат Суплазин проводиться у вигляді розчину для проведення ін'єкцій, яким попередньо заповнений шприц.

До складу розчину в одному шприці входить натрієва сіль гіалуронової кислоти (20 мг) і фосфатний буфер (2 мл).

У контурній чарунковій упаковці по одному шприца одноразового застосування, попередньо наповненим 2 мл або 6 мл розчину.

Показання до застосування

Препарат Суплазин дозволяє заповнити дефіцит синовіальної рідини:

  • при остеоартрозі для поліпшення функціональності суглобів (наприклад, кульшового, колінного, суглоба плеча) і зменшення больового синдрому, особливо пацієнтам з надлишковою вагою;

  • після артроцентеза;

  • при ураженнях хряща, які виникли внаслідок побутової, спортивної чи виробничої травми суглоба.

Протипоказання

Препарат Суплазин можна віднести до безпечних лікарських засобів, який практично не має протипоказань, за винятком дітей, а також індивідуальної несприйнятливості складових речовин.

Період вагітності і грудного вигодовування

Застосування препарату Суплазин вагітним жінкам і годуючим мамам протипоказано.

Спосіб застосування

Препарат Суплазин вводиться всередину ураженого суглоба, у антисептичних умовах і тільки досвідченим медичним працівником.

Рекомендована доза становить до 2 мл розчину в уражений суглоб щотижня протягом 3 тижнів. При хронічному процесі лікування може бути продовжено до 6 тижнів.

Залежно від розміру суглоба максимальна доза введення до 6 мл препарату. Перед застосуванням розчин необхідно довести до кімнатної температури.

Лікувати можна кілька суглобів одночасно.

Передозування

Про випадки передозування препаратом Суплазин не повідомлялося.

Побічні реакції

Введення Суплазина може викликати місцеві реакції (біль, запалення, почервоніння, гіпертермія, відчуття жару і припухлість), які зазвичай у більшості пацієнтів минають самостійно через пару днів. Такі побічні ефекти можуть супроводжуватися лихоманкою, серцево-судинними і анафилактическими реакціями, ознобом. Також можливі виникнення висипу, свербежу, кропив'янки, синовіту та зниження артеріального тиску.

При появі перелічених вище побічних ефектів необхідна відміна терапії препаратом.

Умови зберігання

Препарат Суплазин слід зберігати при температурі від +4 °C до +25°C, у сухому місці, до якого не мають доступу діти, не можна заморожувати.

Термін придатності становить 36 місяців.

Відпуск з аптек за рецептом.