Даний лікарський засіб відноситься до групи нестероїдних препаратів-хондропротекторів, які призначені для лікування захворювань хребта і суглобів.

Є хондростимулирующим, регенеруючою, репаративну, протизапальну, знеболюючим засобом.

Хондроїтин, що є одним з основних активних діючих речовин, сприяє регенерації клітин в основному речовині хрящової і кісткової тканини.

Має здатність покращувати фосфорно-кальцієвий обмін всередині тканини хряща, інгібувати ферменти, що порушують структуру і працездатність хряща, що утворює суглоб. Здатний зупиняти процеси дегенерації тканин хряща.

Викликає стимуляцію синтезу глюкозаміногліканів, нормалізує метаболізм гиалиновой хрящової тканини, сприяє регенерації хрящових поверхонь і суглобової сумки.

Здатний попереджати компресію сполучної тканини, підвищувати продукцію суглобової рідини, збільшувати рухливість хворих суглобів, уповільнювати резорбцію кісткової тканини, знижувати зниження кількості кальцію і прискорювати репарацію кісткової тканини. Призупиняє розвиток остеоартрозу.

Купірує біль у суглобах, зменшує запальні процеси в суглобах. Знижує необхідність в застосуванні нестероїдних протизапальних ліків.

Диметилсульфоксид, який входить до складу препарату, справляє протизапальний, аналгезуючий і фібринолітичний ефект, сприяє кращому проникненню хондроїтину в клітини.

Склад і форма випуску

Основні діючі речовини препарату – хондроїтину сульфат натрію, диметилсульфоксид (димексид).

В якості допоміжних компонентів виступають безводний ланолін, вазелін білий, вода очищена.

Випускається препарат у формі мазі, по 30 г у тубі, де 1 грам містить 0,05 грама хондроїтину сульфату натрію і 0,1 грам димексиду.

Свідчення

Даний лікарський засіб застосовують у складі комплексного лікування дегенеративно-дистрофічних патологій суглобів і хребта, зокрема:

- остеоартрозу;

- міжхребцевого остеохондрозу.

Протипоказання

Не застосовується, якщо у пацієнта спостерігається підвищена чутливість (алергія) щодо одного з компонентів, які входять до складу препарату.

Протипоказаний при тромбофлебіті.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Не рекомендується застосування цього препарату у вагітних жінок або у жінок в період, коли здійснюється грудне годування.

Спосіб застосування та дози

Призначений для зовнішнього застосування.

Мазь застосовується від 2 до 3 разів протягом доби. Препарат наноситься на шкіру над суглобом, які потребують лучении, тонким шаром. Мазь втирається легкими масажними рухами до повного всмоктування.

Тривалість курсу лікування зазвичай становить 2-3 тижні.

Необхідно стежити за тим, щоб препарат не потрапляв на слизові оболонки. У разі попадання на слизову оболонку очей необхідно промити очі великою кількістю чистої теплої води.

Передозування

Випадки передозування можливе посилення побічних дій.

Рекомендується симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Зазвичай застосування препарату пацієнти переносять добре.

У випадку проявів гіперчутливості можуть виникнути такі побічні ефекти, як:

- свербіж, печіння шкіри після того, як нанесений препарат, яке носить помірний характер;

- гіперемія, почервоніння шкіри в ділянці нанесення препарату;

- інші реакції гіперчутливості шкіри.

У разі, якщо внаслідок прийому даного препарату з'явилися які-небудь незвичайні побічні ефекти, слід звернутися до лікаря з приводу можливих змін схеми лікування.

Умови і терміни зберігання

Термін придатності препарату – не більше 2 років від дати виробництва, вказаної на упаковці.

Зберігати в сухому, захищеному від прямого впливу сонячних променів місці, недоступному для дітей, при температурі не вище 25°С.