Буторфанола Тартрат відноситься до групи опіоїдних аналгетиків. Препарат володіє знеболюючим ефектом, дія якого настає вже через 10-15 хвилин після введення.

Склад і форма випуску

Препарат Буторфанола Тартрат виробляють у вигляді прозорого, безбарвного розчину для проведення ін'єкцій.

Діючим компонентом у складі препарату є буторфанола тартрат 2 мг, в якості допоміжних речовин до складу входять: кислота лимонна моногідрат, натрію хлорид, натрію 5.5 водний, вода для ін'єкцій.

В одній картонній упаковці міститься 5 пакетів, в кожному з них 1 шприц-тюбик по 1 мл розчину.

Свідчення

Препарат Буторфанола Тартрат призначають та застосовують для симптоматичного лікування при сильних і помірних болях, у тому числі:

• біль у післяопераційний період;

• при мігрені;

• для знеболювання в щелепно-лицевої хірургії;

• для попередньої медикаментозної підготовки пацієнта, перед хірургічними втручаннями або наркозом, як доповнення до збалансованої анестезії;

• для знеболювання пологів.

Протипоказання

Препарат Буторфанола Тартрат має такі протипоказання до застосування:

• наявність підвищеної чутливості щодо входять до складу компонентів;

• тяжкі порушення функціональної діяльності нирок і печінки;

• дитячий вік.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Прийом препарату Буторфанола Тартрат жінкам під час вагітності та годування груддю можливе тільки за призначенням лікаря і під його контролем.

Спосіб застосування та дози

Дозу препарату Буторфанола Тартрат підбирати для кожного пацієнта слід індивідуально, залежно від клінічних показань, так як дія препарату настає дуже швидко.

Перед тим як застосовувати препарат необхідно нагвинтити голку-насадка на шприц-тюбик, потім зняти ковпачок з голки, видалити повітря, трохи стиснувши пальцями шприц-тюбик, не розтискаючи пальців зробити ін'єкцію і видалити голку.

Рекомендована доза для знеболювання становить 2 мг одним введенням, при можливості хворого перебувати в лежачому положенні, якщо виникнути запаморочення або сонливість. Через 3-4 години введення можна повторити, якщо це необхідно. В залежності від того, яка ступінь тяжкості болю, ефективність лікування визначається в дозі від 1 мг до 4 мг кожні 3-4 години.

Якщо препарат вводять внутренно, рекомендована доза в цьому випадку становить 1 мг (одноразово). Через 3-4 години введення можна повторити, якщо це необхідно. В залежності від того, яка ступінь тяжкості болю, ефективність лікування визначається у дозі від 0,5 мг до 2 мг кожні 3-4 години.

При введенні препарату перед проведенням операції або наркозом, як правило, рекомендована доза становить 2мг внутрішньом'язово за півгодини або за годину до початку хірургічного втручання. Для пацієнтів з нирковою або печінковою дисфункцією при больовому синдромі дозу зменшують вдвічі. Після інфаркту міокарда препарат не призначають.

Для проведення збалансованої анестезії доза, звичайно, становить по 0,5 мг під час проведення операції або 2 мг, незадовго до введення наркозу. При необхідності загальна доза може бути збільшена до 0,06 мг на кг маси тіла, це приблизно 4 мг на 70 кг, в залежності від того, які седативні, снодійні або анальгетические препарати вводилися раніше. Загальна доза буторфанола тартрату може варіювати від 0,6 до 0,18 мг на кг

Вагітним жінкам початку пологової діяльності можна вводити внутрішньом'язово або внутрішньовенно 1-2 мг препарату і через 4 години повторити цю ж дозу. Якщо пологи очікуються в межах 4 годин або під час пологів необхідно застосовувати інші засоби для знеболювання. У разі передчасних пологів препарат застосовують з обережністю.

Передозування

Симптомами передозування препаратом Буторфанола Тартрат є: пригнічення дихання та центральної нервової системи, симптоми серцево-судинної недостатності. Найбільш важкі клінічні прояви інтоксикації це гіповентиляція легень, серцево-судинна недостатність і навіть кома.

Побічні ефекти

Застосування препарату Буторфанола Тартрат може викликати такі побічні ефекти: нудота, пітливість, блювання, вологість шкіри, сонливість, астенія, головний біль, сухість у роті, почуття жару, сплутаність свідомості, ейфорія і відчуття легкості, запаморочення, підвищення або зниження артеріального тиску. В окремих випадках можливі прояви: тахікардії, сновидінь, серцебиття, хвилювання і тривоги, депресії, дизартрії, дисфорії, парезу, галюцинацій, відчуття холоду, диплопії, нервозності, алергічних реакцій (висип, кропив'янка), міалгії, обструкції дихальних шляхів, уповільнення дихання, поверхневого дихання.

Умови і терміни зберігання

Зберігати препарат Буторфанола Тартрат слід при температурі, яка не перевищує + 25 °С, подалі від дітей і в оригінальній упаковці.

Термін придатності таблеток становить 36 місяців.

Відпустку провадиться тільки за рецептом лікаря.