Склад і форма випуску

Алька-прим виготовляється у формі білих шипучих таблеток, які мають круглу форму і при розчиненні у воді досить сильно шиплять. До складу лікарського засобу входять ацетилсаліцилова кислота і гліцин.

Свідчення

Алька-прим використовується для усунення больового синдрому слабкої та середньої інтенсивності. Також препарат допомагає поліпшити стан при похмільному синдромі або симптомах алкогольної абстиненції.

Алька-прим застосовують для усунення підвищеної температури тіла, лихоманки, що виникли на фоні гострих респіраторних вірусних інфекцій.

Протипоказання

Алька-прим не призначається жінкам, дітям молодше 12 років, вагітним, хворим з непереносимістю гліцерину і ацетилсаліцилової кислоти, а також інших нестероїдних протизапальних засобів.

Препарат не призначається хворим зі схильністю до шлунково-кишкових кровотеч, виразковим ураженням шлунка і кишечнику у стадії загострення, бронхіальній астмі, тяжких порушеннях функції печінки, дисфункції нирок, зниження згортання крові, дефіциті глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.

З обережністю Алька-прим використовується в терапії хворих, y яких є виразкові ураження шлунка або кишечнику у стадії ремісії, дефіцит вітаміну К, системний червоний вовчак, хронічний алкоголізм, юнацький ревматоїдний артрит, гіперурикемія, артеріальна гіпертонія і серцева недостатність.

Небажано приймати препарат перед проведенням планового хірургічного втручання, так як він значно збільшує ризик розвитку кровотеч.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

У зв'язку з тим, що у складі Алька-прима міститься ацетилсаліцилова кислота, препарат не використовується в терапії вагітних, так як він значно підвищує ризик розвитку вроджених патологій плоду.

Якщо неможливо обійтися без використання препарату в терапії годуючих, жінці рекомендують відмовитися від лактації на час лікування.

Спосіб застосування та дози

Алька-прим бажано вживати під час їжі. Перед прийомом таблетку слід розчинити в 150 мл води.

Якщо немає інших рекомендацій, то приймають по 1 або 2 таблетки від 2 до 4 разів на день. При лікуванні похмільного синдрому одноразово приймають по 1 або 2 таблетки.

Передозування

При прийомі Алька-прима в підвищених дозах у хворих спостерігається збудження центральної нервової системи, порушення зору, запаморочення, погіршення слуху, нудота, пригнічення свідомості, кома, дихальна недостатність і порушення водно-електролітного балансу.

При усуненні симптомів отруєння препаратом потерпілому слід виконати промивання шлунка, забезпечити рясне пиття, прийом ентеросорбентів та симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Прийом Алька-прима може стати причиною розвитку нудоти, блювоти, болю в епігастральній ділянці, зниження апетиту і розвитку алергічних реакцій.

Умови і терміни зберігання

Алька-прим необхідно зберігати в місцях, які добре захищені від проникнення світла і вологи, а, крім цього, абсолютно не доступні для дітей. Тривалість зберігання лікарського засобу – 2 роки.