Даний препарат належить до числа комплексних ліків, що застосовуються в якості жарознижуючих, легких знеболюючих, антиалергічних і протизапальних засобів.

Основні діючі речовини – парацетамол, римантадина гідрохлорид, аскорбінова кислоти, лоратадин, рутин, кальцію карбонат. Механізм жарознижуючої характеру парацетамолу зумовлений здатністю впливу на центральну нервову систему за допомогою блокування синтезу її простагландинів. Таке можливо завдяки здатності гальмувати циклооксигеназу-1 і 2. При цьому також відбувається вплив на центри в ЦНС, які відповідають за роботу теплорегуляційних і больових центрів.

Аскорбінова кислота і рутин сприяє зміцненню судин, кальцію карбонат зміцнює імунітет. Римантадин працює як противірусний препарат, а лоратадин попереджає розвиток алергічних реакцій.

Склад і форма випуску

Основна діюча речовина – парацетамол, римантадина гідрохлорид, аскорбінова кислота, лоратадин, рутин, кальцію карбонат.

Препарат надходить у продаж у формі таблеток, по парацетамол (180 мг), римантадина гідрохлорид (25 мг), аскорбінова кислота (150 мг), лоратадин (1,5 мг), рутин (10 мг), кальцію карбонат (11,2 мг).

Свідчення

Зазначений фармпрепарат застосовують для симптоматичного лікування вірусу грипу типу А.

Протипоказання

Розглянуте лікарський засіб протипоказано застосовувати у випадках, коли у пацієнта є виражена гіперчутливість (алергія) до основного або до однієї з допоміжних компонентів.

Також протипоказаний при:

- тяжких порушеннях роботи нирок;

- тяжких порушеннях роботи печінки;

- непереносимості лактози.

З обережність. Застосовують при глаукомі, цукровому діабеті.

Препарати, що містять парацетамол, не слід приймати одночасно з іншими препаратами, які містять аналогічне діюча речовина, щоб уникнути виникнення побічних ефектів або передозування.

У педіатрії не застосовується до досягнення 12-річного віку.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

У період вагітності призначення даного препарату можливе тільки при крайніх для життя показаннях, при призначенні і під контролем лікаря.

У разі, якщо є необхідність прийому препарату в період лактації, то його слід припинити на період лікування.

Спосіб застосування та дози

Даний препарат застосовують перорально, бажано між прийомами їжі, запиваючи достатньою кількістю рідини.

Рекомендована середня доза для дорослих – по 2 таблетки 3 рази на день.

Тривалість лікування, більш точне дозування та її корекція визначаються в індивідуальному порядку лікарем.

Передозування

Передозування може викликати посилення побічних ефектів, зокрема, у вигляді порушень роботи печінки, блідості, анемії, панкреатиту.

У разі надмірного прийому всередину рекомендується застосувати симптоматичне лікування, провести промивання шлунка, прийом ентеросорбентів.

Побічні ефекти

При лікуванні цим препаратом побічні ефекти виникають вкрай рідко, оскільки препарат добре переноситься.

Зрідка можуть виникнути побічні ефекти у вигляді алергічних реакцій – алергічної кропив'янки, свербежу, висипу, набряклості, мільтиформної ексудативної еритеми.

Також можливі такі побічні ефекти, як:

- нудота, блювання, запаморочення;

- анемія, тромбоцитопенія;

- порушення роботи печінки і нирок, кровоносної системи;

- підвищення активності ферментів печінки;

- підвищення внутрішньоочного тиску.

Умови і терміни зберігання

Термін придатності – не більше 3 років з дати випуску, зазначеної на упаковці.

Температура зберігання не повинна перевищувати 25°С.