Сироп Калпол належить до групи аналгетиків і антипіретиків, які застосовують в дитячій терапії. Препарат має аналгезуючу та жарознижувальну, а також слабкою протизапальною дією.

Склад і форма випуску

Препарат Калпол виробляють у вигляді суспензії рожевого кольору, яка має полуничний запах. Активним компонентом у складі даного засобу є парацетамол 120 мг в 5 мл препарату, в якості додаткових речовин позначені: сироп, гліцерин, розчин сорбітолу 70%, що не кристалізується, смола ксантанова, кармоїзин розчинний, метилпарабен, ароматизатор полуничний та вода очищена.

В картонній пачці упаковано 70 мл сиропу у флаконі з жовтого скла, який має спеціальну кришку для захисту від дітей, разом з мірною ложкою.

Свідчення

Препарат Калпол застосовують і призначають при помірних болях (мігрень, головний біль, невралгія, біль у горлі, зубний біль, включаючи біль при прорізуванні зубів), також даний препарат застосовують як жарознижуючий засіб при гарячкових станах і пропасниці, грипі, застуді.

Протипоказання

Застосування препарату Калпол протипоказано при нирковій і печінковій недостатності, лейкопенії, дефіциті глюкозо-6-фосфат дегідрогенази, вродженої гіпербілірубінемії (Дубіна-Джонсона, синдром Жильбера), вираженої анемії, індивідуальної нестерпності до складових даного засобу і дітям до 2 місяців.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Так як препарат Калпол призначений для застосування в педіатрії, то його застосування жінкам під час вагітності та годування груддю не доцільно.

Спосіб застосування та дози

Препарат Калпол призначений для дітей віком до 12 років.

Рекомендована доза для дітей віком від 6 до 12 років становить 10-20 мл сиропу (240 - 480 мг парацетамолу) при необхідності через 4 години дозу можна повторити. Максимально-допустима доза 80 мл (2 г парацетамолу) на добу.

Рекомендована доза дітям у віці від 1 року до 6 років становить 5-10 мл сиропу (120-240 мг парацетамолу) при необхідності через 4 години дозу можна повторити. Максимально-допустима доза 40 мл (960 мг парацетамолу) на добу.

Рекомендована доза для дітей віком від 3 місяців до 1 року становить 2,5-5 мл сиропу (60-120 мг парацетамолу) при необхідності через 4 години дозу можна повторити. Максимально-допустима доза 20 мл (480 мг парацетамолу) на добу.

Препарат Калпол без рекомендацій лікаря слід приймати не більше 3 днів.

Тривалість терапії становить не більше 5 днів.

Передозування

Інтоксикація препаратом Калпол характеризується такими симптомами: надмірне потовиділення, блідість шкіри, нудота, біль у шлунку, блювання. Через добу або двоє можуть з'явитися ознаки ураження печінки і біль в області печінки, у важких випадках може розвинутися печінкова недостатність, енцефалопатія, гепатонекроз, коматозний стан. При появі ознак передозування слід провести промивання шлунка, прийом активованого вугілля і негайно звернутися до лікаря.

Побічні ефекти

Прийом препарату Калпол дуже рідко викликає побічні ефекти, іноді можуть виникнути алергічні реакції, висип, гемолітична анемія, тромбоцитопенічна пурпура, агранулоцитоз, інтерстиціальний нефрит, нефротоксичний дію, які проявляються папілярним некрозом.

Умови і терміни зберігання

Зберігати препарат Калпол слід в таких умовах: оригінальна упаковка, температура до + 25°C і подалі від дітей. Термін придатності даного засобу становить 36 місяців. Відпуск з аптек проводиться без рецепта лікаря.