Дане лексредство відносять до анальгетиків і антипиретикам. Препарат відноситься до анилидовой групі і застосовуються в якості жарознижуючих, легких знеболюючих та протизапальних засобів.

Основні активні компоненти - парацетамол, аскорбінова кислота та фенілефрину гідрохлорид. Механізм жарознижуючої характеру парацетамолу зумовлений здатністю впливу на центральну нервову систему за допомогою блокування синтезу її простагландинів. Таке можливо завдяки здатності гальмувати циклооксигеназу-1 і 2. При цьому також відбувається вплив на центри в ЦНС, які відповідають за роботу теплорегуляційних і больових центрів.

Аскорбінова кислота зміцнює кровоносні судини. Фенілефрину гідрохлорид має судинозвужувальну ефектом, завдяки якому усувається набряклість слизових оболонок, у тому числі в носових пазухах, знижуючи прояви риніту.

Склад і форма випуску

Основна діюча речовина – парацетамол, аскорбінова кислота та фенілефрину гідрохлорид.

Препарат надходить у продаж у формі порошку, фасованого в пакети-саше для приготування 1 дози препарату, по 500 мг парацетамолу, 200 мг вітаміну С-25 мг фенілефрину в кожному.

Препарат випускається в трьох смаки – зі смаком лимона, малини і чорної смородини.

Свідчення

Зазначений фармпрепарат застосовують для симптоматичного лікування застуди та грипу, зокрема, для лікування:

- грипу, ГРВІ з лихоманкою і ринітом;

- алергічного риніту, ринофарингіту.

Протипоказання

Розглянуте лікарський засіб протипоказано застосовувати у випадках, коли у пацієнта є виражена гіперчутливість (алергія) до основного або до однієї з допоміжних компонентів.

Також протипоказаний при:

- тяжких порушеннях роботи нирок;

- тяжких порушеннях роботи печінки;

- виразка шлунка, 12-палої кишки;

- цукровий діабет, глаукома.

Препарати, що містять парацетамол, не слід приймати одночасно з іншими препаратами, які містять аналогічне діюча речовина, щоб уникнути виникнення побічних ефектів або передозування.

У педіатрії не застосовується до досягнення 12-річного віку.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

У період вагітності призначення даного препарату можливе тільки при крайніх для життя показаннях, при призначенні і під контролем лікаря.

У разі, якщо є необхідність прийому препарату в період лактації, то його слід припинити на період лікування.

Спосіб застосування та дози

Даний препарат застосовують перорально, бажано між прийомами їжі, розчиняючи в 100 мл теплої, але не гарячої води.

Рекомендована середня доза для дорослих – по 1 пакетику-саше 3 рази на день.

Лікування триває 3-5 днів. Якщо симптоми не знижують своєї сили, слід звернутися до лікаря.

Передозування

Передозування може викликати посилення побічних ефектів, зокрема, у вигляді порушень роботи печінки, блідості, анемії, панкреатиту.

У разі надмірного прийому всередину рекомендується застосувати симптоматичне лікування, провести промивання шлунка, прийом ентеросорбентів.

Побічні ефекти

При лікуванні цим препаратом побічні ефекти виникають вкрай рідко, оскільки препарат добре переноситься.

Зрідка можуть виникнути побічні ефекти у вигляді алергічних реакцій – алергічної кропив'янки, свербежу, висипу, набряклості, мільтиформної ексудативної еритеми.

Також можливі такі побічні ефекти, як:

- нудота, блювання, запаморочення;

- анемія, тромбоцитопенія;

- порушення роботи печінки і нирок, кровоносної системи;

- підвищення активності ферментів печінки;

- підвищення внутрішньоочного тиску.

Умови і терміни зберігання

Термін придатності – не більше 2 років з дати випуску, зазначеної на упаковці.

Температура зберігання не повинна перевищувати 25°С.